Zmień miasto
Sztuka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Pary i grupy wyrazów

Kiedy2017-03-09 godzina 18:00
Do kiedy2017-04-09
GdzieBWA Galeria Sztuki w Olsztynie, ul. Piłsudskiego 38
Olsztyn
Pary i grupy wyrazów

BWA Galeria Sztuki w Olsztynie serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy „Pary i grupy wyrazów” Jadwigi Sawickiej, który odbędzie się 9 marca o godz. 18:00 w siedzibie galerii – Piłsudskiego 38, Olsztyn.

 Pary i grupy wyrazów to fragmenty narracji, które nie próbują tworzyć spójnej całości.

Interesują mnie początki opowiadań, zdania wyrwane z kontekstu, arbitralne zakończenia nie wiadomo czego. Za każdym z tych komunikatów (pojedyncze obrazy), zestawień (pary i grupy obrazów) są skomplikowane emocje, mające swoje przyczyny i uzasadnienia. Bardzo niewiele przedostaje się z tego kontekstu do obrazów, chociaż znajdują się na nich słowa często dobitnie wyrażające różne stany emocjonalne. Jakiś procent konkretnego zaczepienia — chociażby znikomy— jest jednak konieczny; decyduje o napięciu, kolorze i temperaturze całości. Cała reszta wraca do stanu niekontrolowanego zbioru wrażeń. Wyjaśnia to (być może) podejmowanie kolejnych prób wypowiedzenia się, bo wciąż niewiele w sumie zostało powiedziane. / JS

Aktualne wydarzenia Sztuka
DataWydarzenieMiejsce
2017-04-28
-
2017-05-28
Skóra. Obiekty, tekstyGaleria Sztuki Wozownia w Toruniu ul. Rabiańska 20
2017-06-01Dzień Dziecka i wernisaż wystawy ilustracji "Za siedmioma górami"BWA Galeria Sztuki, ul. Piłsudskiego 38
Zobacz inne wydarzenia
 
BLOK PROMOWANY
Weź udział w konkursie i poznaj moc jagód acai!Przetestuj nowe kosmetyki Ziaja polecane w pielęgnacji współcześnie wrażliwej skóry.
FB dlaMaturzysty.pl reklama