Sztuka
Bionty

Bionty

  • 2017-02-03, , godzina 18:00, do 2017-02-26
  • BWA Galeria Sztuki, Piłsudskiego 38, Olsztyn

Opis

„BIONTY” to przegląd prac stworzonych przeze mnie w latach 2014-2016. Są to kompozycje rzeźbiarskie będące wynikiem obserwacji i fascynacji naturą i architekturą oraz zachodzących pomiędzy nimi relacji. Długo szukałem określenia dla tworzonych przeze mnie form. Słowo „bionty”, które ostatecznie wybrałem, oznacza istoty żyjące, żywe organizmy. Określenie to zwraca uwagę na pewną odrębną siłę i energię, która sprawia, że tworzone przeze mnie obiekty na swój sposób są żywe – istnieją w przestrzeni, w bardzo różnych kontekstach, są dynamiczne i żywo oddziałują na odbiorcę. W swojej twórczości zawsze dążę do nawiązania indywidualnej relacji z każdym z odbiorców. Stosowane przeze mnie abstrakcyjne środki wyrazu pozwalają na bardzo osobistą, subiektywną interpretację prac przez publiczność. / AC

Adam Cieślak – artysta, absolwent rzeźby na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Studiował w pracowni prof. Macieja Szańkowskiego i prof. UMK Krzysztofa Mazura. Dyplom uzyskał w 2007 r. Zajmuje się zarówno sztuką figuratywną, jak i konceptualną. W swoich działaniach poszukuje przestrzennego oraz społecznego kontekstu formy. Koncentruje się na zagadnieniach kompozycyjnych wynikających z analizy materiału, obserwacji przyrody i architektury oraz psychologii widzenia. W swoich pracach łączy środki wyrazu charakterystyczne dla rzeźby, malarstwa i rysunku. Wśród jego realizacji można znaleźć również instalacje site-specific, przykłady prac plenerowych, akty i portrety oraz przedmioty sztuki użytkowej. Nauczyciel w Państwowym Liceum Plastycznym w Olsztynie. Prowadzi warsztaty rzeźbiarskie i rysunkowe oraz wiele innych działań edukacyjno-artystycznych. Należy do Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia „Areszt Sztuki” i do Stowarzyszenia "Sztuka i Środowisko". Na co dzień mieszka i tworzy w podolsztyńskiej wsi Ruś.

Mapa

Ostatnio czytane
Kabaretowa Rewelacja Roku
Kabaretowa Rewelacja Roku

Już wkrótce największe zagęszczenie kabaretowych sław na jeden metr kwadratowy, czyli humor w najlepszym wykonaniu i świetna zabawa gwarantowana!

reklama Małe mieszkanie? Fototapety 3D na ratunek!
Małe mieszkanie? Fototapety 3D na ratunek!

Są dekoracje, które jednocześnie nie zajmują ani odrobiny miejsca, a robią wielkie wrażenie i jeszcze są bardzo stylowe.

Popularne
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce

Nowa fontanna we Wrocławiu to największa i najdroższa tego typu inwestycja w Polsce.

Depeszowcy kontra depesze
Depeszowcy kontra depesze

Tutaj każdy chce mieć swój dekalog. Każdy depesz, względnie depeszowiec wiesza go potem na ścianie, obok mnóstwa tłustych, cudownie odbijających światło, wycałowanych i w