Sztuka
Pary i grupy wyrazów

Pary i grupy wyrazów

  • 2017-03-09, , godzina 18:00, do 2017-04-09
  • BWA Galeria Sztuki w Olsztynie, ul. Piłsudskiego 38 , Olsztyn

Opis

BWA Galeria Sztuki w Olsztynie serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy „Pary i grupy wyrazów” Jadwigi Sawickiej, który odbędzie się 9 marca o godz. 18:00 w siedzibie galerii – Piłsudskiego 38, Olsztyn.

 Pary i grupy wyrazów to fragmenty narracji, które nie próbują tworzyć spójnej całości.

Interesują mnie początki opowiadań, zdania wyrwane z kontekstu, arbitralne zakończenia nie wiadomo czego. Za każdym z tych komunikatów (pojedyncze obrazy), zestawień (pary i grupy obrazów) są skomplikowane emocje, mające swoje przyczyny i uzasadnienia. Bardzo niewiele przedostaje się z tego kontekstu do obrazów, chociaż znajdują się na nich słowa często dobitnie wyrażające różne stany emocjonalne. Jakiś procent konkretnego zaczepienia — chociażby znikomy— jest jednak konieczny; decyduje o napięciu, kolorze i temperaturze całości. Cała reszta wraca do stanu niekontrolowanego zbioru wrażeń. Wyjaśnia to (być może) podejmowanie kolejnych prób wypowiedzenia się, bo wciąż niewiele w sumie zostało powiedziane. / JS

Mapa

Ostatnio czytane
Bez uprzedzeń do muzyki
Bez uprzedzeń do muzyki

– Czeka nas 40 absolutnie wyjątkowych koncertów odbywających się w 20 dolnośląskich miastach – zapowiada Andrzej Kosendiak, dyrektor generalny festiwalu Wratislavia Cantans.

Na wakacje do Wrocławia!
Na wakacje do Wrocławia!

Błogie lenistwo: słońce, plaża, pensjonat... a może aktywnie: łódka, rower, nocleg pod gołym niebem? Nie możesz się zdecydować: góry czy morze? Odwiedź Wrocław!

Popularne
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce

Nowa fontanna we Wrocławiu to największa i najdroższa tego typu inwestycja w Polsce.

Depeszowcy kontra depesze
Depeszowcy kontra depesze

Tutaj każdy chce mieć swój dekalog. Każdy depesz, względnie depeszowiec wiesza go potem na ścianie, obok mnóstwa tłustych, cudownie odbijających światło, wycałowanych i w

Konkurs Ziaja