zmień miasto

Uniwersytet Warmińsko - Mazurski w Olsztynie - UWM, OlsztynCzas na studia? Studia na czasie!

O Uczelni

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

Przyjazna uczelnia - urokliwe miejsce

Ile uczelni w Polsce może zaoferować aż 77 kierunków studiów? Gdzie na zajęciach wychowania fizycznego możesz pływać kajakiem albo jeździć konno? Gdzie jest takie miasteczko studenckie, w którym wprost z akademika wychodzisz na plażę? To wszystko i wiele innych przydatnych do studenckiego życia udogodnień znajdziesz w Kortowie - kampusie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski to uczelnia młoda i dynamicznie się rozwijająca. W 2019 roku obchodzić będzie 20-lecie istnienia. Jej korzenie sięgają jednak lat 50. ubiegłego wieku, kiedy to w powojennym Olsztynie powstała Wyższa Szkoła Rolnicza, przemianowana następnie na Akademię Rolniczo-Techniczną. ART razem z Wyższą Szkołą Pedagogiczną oraz Warmińskim Instytutem Teologicznym dały początek obecnemu Uniwersytetowi.

Obecnie UWM kształci ponad 20 tys. studentów na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych oferując 77 atrakcyjnych kierunków, z każdej dziedziny nauki. Uczelnia wychodzi naprzeciw oczekiwaniom pracodawców, dostosowując kształcenie do potrzeb rynku pracy. Dlatego w ofercie znajdują się np. takie kierunki, jak: bezpieczeństwo narodowe; dietetyka; położnictwo; gastronomia- sztuka kulinarna; mikrobiologia, czy kierunek lekarski. Niesłabnącym powodzeniem cieszą się nauki medyczne, medycyna weterynaryjna – jedyny tego typu kierunek w Polsce mający akredytację europejską, geodezja i kartografia mające stabilną i uznaną w kraju markę. Kierunek zootechnika prowadzony przez Wydział Bioinżynierii Zwierząt został uznany przez Polską Komisję Akredytacyjną za najlepszy w Polsce.

Uniwersytet oferuje także studia prowadzone wspólne z Uniwersytetem Technicznym w Offenburgu w Niemczech. Trwają przygotowania do uruchomienia wspólnego kierunku –logistyka z Uniwersytetem w Setubal w Portugalii.

Studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego rozwijają swe zainteresowania w ponad dwustu kołach naukowych. Dlatego Kortowo co roku w maju jest gospodarzem Międzynarodowego Seminarium Studenckich Kół Naukowych. To forum wymiany doświadczeń młodych pasjonatów nauki z niemal wszystkich ośrodków akademickich w Polsce oraz z zagranicy.

Studenci UWM mają do dyspozycji akademiki usytuowane w parku nad jeziorami Kortowskim i Stary Dwór. W uniwersyteckim campusie Kortowo są banki, sklepy, stołówki, przychodnia lekarska. Można zjeść pizzę w przytulnej pizzerii, skorzystać z oferty gabinetu kosmetycznego czy fryzjerskiego, kupić kwiaty w kwiaciarni, wybrać się na spacer nad jezioro lub spędzić wieczór w klubie. Dbający o kondycję fizyczną mają do dyspozycji przebogatą ofertę, np.: pływalnię, korty tenisowe, boiska do piłki nożnej, koszykówki i siatkówki, siłownię zewnętrzną, sprzęt pływający i stadninę koni.

Dla potrzeb osób z niepełnosprawnością funkcjonuje w strukturach UWM Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych wspierające w załatwianiu wszelkich uczelnianych formalności, a także oferujące pomoc psychologa, tłumacza migowego i tzw. asystentów osobistych.

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski dwukrotnie został uhonorowany przez Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej tytułem Uczelni Przyjaznej Studentom. W plebiscycie wzięło udział 70 polskich uczelni. Co zadecydowało o uhonorowaniu tym zaszczytnym tytułem właśnie UWM?

Udział studentów w gremiach uczelnianych, ułatwienia w komunikowaniu się z władzami wydziałów oraz sposób rozwiązywania spornych kwestii. Parlament brał również pod uwagę możliwość indywidualizacji studiów, darmowe nauczanie języków obcych, liczbę studentów przypadających na profesora, ochronę prac dyplomowych przed plagiatami. Ważne były też warunki nauki i wypoczynku, możliwości rozwoju zainteresowań. Oceniano m.in. liczbę miejsc w akademikach i ich standard, dostęp do nich osób z niepełnosprawnością, ponadto przygotowanie zaplecza bibliotecznego. Liczyło się też wspieranie aktywności studenckiej, w tym dofinansowanie kół naukowych i organizacji studenckich. Parlament docenił, że na Uniwersytecie działa np. studenckie Radio UWM FM, Telewizja Kortowo i gazety, w których żacy mogą sprawdzić siły, że jest silny zespół Pieśni i Tańca „Kortowo”, chór Wawrzyczki, że organizuje się najlepsze w kraju juwenalia - Kortowiadę.

Nie wahaj się dłużej, studiuj z najlepszymi!

Więcej miast » | przejdź do wersji ogólnopolskiej »
REKLAMA

Szkoły wyższe w mieście

FB dlaMaturzysty.pl reklama