Aktualności - Juwenalia

Sokół kolejną gwiazdą Kortowiady 2022

2022-03-22 13:02:26 | Olsztyn

Fani rapu powinni być zadowoleni: do składu 61. edycji Kortowiady dołączył jeden z najbardziej docenianych twórców. Sokół zagra na plaży w kampusie akademickim UWM 3 czerwca.

O artyście:

Wojtek Sokół przez ponad 20 lat swojej artystycznej działalności zapracował sobie na status jednego z najważniejszych polskich raperów. Pod koniec lat dziewięćdziesiątych współpracował z formacjami TPWC, ZIP Skład i WWO. Produkcje składów współtworzonych wtedy przez Sokoła należą dziś do kanonu polskiego hip-hopu.

Dzięki swojej sympatii do eksperymentu, raper nieustannie zaskakuje fanów. W repertuarze ma zarówno utwory z autorskimi, mocnymi tekstami, jak i takie, w których sięga po wiersze Różewicza czy Wyspiańskiego. To dlatego, jak mówią osoby, które z nim współpracują, „jedynym, czego można się po Sokole spodziewać, jest nieprzewidywalność i najwyższa jakość”.

Podczas koncertów Sokół zamienia się w charyzmatycznego lidera. Uczestnicy Kortowiady przekonają się o tym już w piątek 3 czerwca. W czasie olsztyńskich juwenaliów wysłuchamy m.in. utworów z płyty „Nic”. To drugi solowy album Sokoła, który ukazał się pod koniec 2021 roku.

Sokół jest jedną z 15 gwiazd, które wystąpią na głównej scenie tegorocznych juwenaliów w Olsztynie. Podczas 61. edycji Kortowiady zagrają także: Kaśka Sochacka, Baranovski, Happysad, Vito Bambino, Enej, Kwiat Jabłoni, Tymek, PRO8L3M, Łydka Grubasa i Kayah. Nazwy kapel i nazwiska kolejnych artystów, którzy dołączą do składu olsztyńskiego festiwalu studenckiego, będziemy poznawać w każdy wtorek w samo południe. Informacje te będą się pojawiać na stronie internetowej Kortowiady.

Bilety:

Warto pamiętać, że z okazji pierwszego dnia wiosny wprowadzono kilka ważnych zmian w cenniku biletów. W odpowiedzi na liczne prośby osób zainteresowanych udziałem w Kortowiadzie, do sprzedaży wprowadzone zostały bilety jednodniowe. Specjalna pula wejściówek w niższych cenach czeka z kolei na studentów innych uczelni. Przypomnijmy, że ulgowe bilety mogą kupować studenci i pracownicy UWM.

Kortowiada 2022
Rozpocznie się 1 czerwca i potrwa cztery dni. Scena główna będzie działać od czwartku do soboty. Poza koncertami organizatorzy zaplanowali szereg wydarzeń towarzyszących. Począwszy od tradycyjnej parady studentów rozpoczynającej juwenalia, przez wydarzenia sportowe i artystyczne, aż do tych o charakterze rozrywkowym i tanecznym, czyli np. Silent Party.

Organizatorami KortowiadyUniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie (reprezentowany w tym zakresie przez Radę Uczelnianą Samorządu Studentów) oraz Fundacja Samorządu Studentów UWM.

ip
Fot: materiały prasowe

Słowa kluczowe: Kortowiada 2022, Kortowiada, Juwenalia, Juwenalia 2022, Sokół, Muzyka, Studenci, Studia,
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Bachanalia 2022 - juwenalia w Zielonej Górze

Sprawdź, kto wystąpi podczas tegorocznej imprezy.

Kortowiada 2022 przedstawia pełny Line-up [WIDEO] Olsztyn

Znamy już nie tylko rozkład koncertów na scenie głównej, ale i listę wydarzeń towarzyszących.

Sokół kolejną gwiazdą Kortowiady 2022 Olsztyn

Kortowiada 2022 z koncertem hip-hopowego giganta

Polecamy
Kortowiada 2020 - dzień 1. juwenaliów online w Olsztynie Olsztyn

Olsztyńskie juwenalia mówią "nie" koronawirusowi!

koncerty juwenaliowe
Jak kupić online bilet na imprezę?

Sprawdźcie, gdzie i jak kupić bilety na nadchodzące koncerty!

Ostatnio dodane
Bachanalia 2022 - juwenalia w Zielonej Górze

Sprawdź, kto wystąpi podczas tegorocznej imprezy.

Kortowiada 2022 przedstawia pełny Line-up [WIDEO] Olsztyn

Znamy już nie tylko rozkład koncertów na scenie głównej, ale i listę wydarzeń towarzyszących.

Popularne
Konkurs na Juwenaliowe Zdjęcie Roku!
Konkurs na Juwenaliowe Zdjęcie Roku!

Wiemy kto wygrał konkurs na Juwenaliowe Zdjęcie Roku, lecz wszytskim wam należą się wielkie podziękowania!

Pstryknij fotkę, zgarnij laptopa!
Pstryknij fotkę, zgarnij laptopa!

„Największym problemem amatorów jest to, że nie mają oni żadnego powodu, by zrobić zdjęcie” – powiedział fotografik Terence Donovan. Portal dlaStudenta.pl drugi rok z rzędu chce wszelakim amatorom dać do ręki taki powód!

Juwenalia 2011! U nas juz od dziś
Juwenalia 2011! U nas juz od dziś

Już w maju czeka na Was mnóstwo zabawy! Będziemy imprezować na koncertach, balangach, klubowych, domowych i pod gołą chmurką! Wszystko oczywiście za sprawą Juwenaliów.