Juwenalia
Kortowiada 2022

Kortowiada 2022

  • 2022-06-01, do 2022-06-04
  • Olsztyn

Opis

Kortowiada 2022 odbędzie się w dniach 1-4 czerwca 2022. Organizatorami 61. edycji olsztyńskich juwenaliów są Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie (reprezentowany przez Radę Uczelnianą Samorządu Studentów) oraz Fundacja Samorządu Studentów UWM.

Rockandrollowa muzyka Łydki Grubasa to zastrzyk pozytywnej energii. Olsztyński zespół na scenie Kortowiady stanie już pierwszego dnia koncertów, więc można być pewnym, że odpowiednio przygotuje uczestników juwenaliów do dalszej dobrej zabawy.

Hasło „Łydka Grubasa” to właściwie synonim dobrej zabawy. Rockowe brzmienia różnego pochodzenia kapela łączy z humorystycznymi tekstami. W piosenkach rozprawiają się z tym, co ich aktualnie bawi lub denerwuje, nadając utworom publicystyczny sznyt. Na koncertach Łydka jest wulkanem energii. Publiczność daje się ponieść żywiołowej muzyce i charyzmie lidera kapeli.

Podczas kortowiadowego koncertu ekipie z Olsztyna będzie można wyjątkowo głośno zaśpiewać „Sto lat”. Łydka Grubasa jest przecież obecna na polskiej scenie muzycznie już dwie dekady!

Autorzy piosenki „Rapapara” wystąpią na plaży kortowskiej 2 czerwca. Koncert Łydki Grubasa będzie jednym z piętnastu, które w czasie trzech dni odbędą się na scenie głównej olsztyńskich juwenaliów. Podczas festiwalu studenckiego w Olsztynie zagrają m.in.: Kaśka Sochacka, Baranovski, Happysad, Vito Bambino, Kwiat Jabłoni, Enej, Tymek i PRO8L3M.

Karnety na Kortowiadę 2022 dostępne są za pośrednictwem serwisu „E-bilet”. Ulgowe bilety przeznaczone są dla studentów i pracowników Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Dzięki zmianie przepisów, organizatorzy nie wymagają przedstawiania tzw. certyfikatów covidowych.

W czasie olsztyńskich juwenaliów bawić się będzie można nie tylko na koncertach. W kampusie stanie m.in. namiot, w którym odbywać się będzie Silent Party. Nie zabraknie też wydarzeń artystycznych, sportowych i integracyjnych.

ip

Polecamy
Ostatnio dodane
Kortowiada 2023 ogłasza termin festiwalu [WIDEO] Olsztyn

Przed nami kolejna odsłona Kortowiady, czyli najlepszych juwenaliów w Polsce!

Bachanalia 2022 - juwenalia w Zielonej Górze

Sprawdź, kto wystąpi podczas tegorocznej imprezy.

Popularne
Konkurs na Juwenaliowe Zdjęcie Roku!
Konkurs na Juwenaliowe Zdjęcie Roku!

Wiemy kto wygrał konkurs na Juwenaliowe Zdjęcie Roku, lecz wszytskim wam należą się wielkie podziękowania!

Pstryknij fotkę, zgarnij laptopa!
Pstryknij fotkę, zgarnij laptopa!

„Największym problemem amatorów jest to, że nie mają oni żadnego powodu, by zrobić zdjęcie” – powiedział fotografik Terence Donovan. Portal dlaStudenta.pl drugi rok z rzędu chce wszelakim amatorom dać do ręki taki powód!

Juwenalia 2011! U nas juz od dziś
Juwenalia 2011! U nas juz od dziś

Już w maju czeka na Was mnóstwo zabawy! Będziemy imprezować na koncertach, balangach, klubowych, domowych i pod gołą chmurką! Wszystko oczywiście za sprawą Juwenaliów.