Koncert juwenaliowy
Juwenalia Olsztyńskie Kortowiada 2017: Noc Folkowo-Szantowa

Juwenalia Olsztyńskie Kortowiada 2017: Noc Folkowo-Szantowa

  • 2017-05-18, , godzina 19:00
  • Olsztyn

Galerie zdjęć - zdjęcia

Zdjęć w galerii 17.

Opis

Gdzie jest lepsze miejsce na koncerty folkowe i szantowe niż Olsztyn czyli stolica najbardziej żeglarskiego i różnorodnego kulturowo regionu? W czwartkowy wieczór w niepowtarzalnej scenerii  plaży przy zachodzącym słońcu będziecie mogli przenieść się w magiczny klimat. Już od 19.00 rozpoczniemy muzyczną podróż. Na pokłady żaglowców w rejsie ku morskiej przygodzie przeniesiemy się za sprawą Żeglarzy Portowych, którzy wykonają najbardziej znane piosenki z repertuaru Michała „Lucjusza” Kowalczyka. Żeglarskie i morskie opowieści kontynuować będzie Szkocka Trupa czyli formuła artystyczna stworzona przez Henryka „Szkota” Czekałę – lidera Mechaników Shanty. Tylko podczas występów Szkockiej Trupy można usłyszeć obok siebie takie hity żeglarskiej sceny jak „Hiszpańskie dziewczyny”, „Cztery piwka” czy „Jacht rock’n’roll” .  

Jednak to jeszcze nie koniec! Energia, radość i mocne brzmienia połączone z tradycyjnymi melodiami to wizytówka zespołu Horpyna, który powraca na kortowiadową scenę! Po wybuchowej mieszance folk-rockowych brzmień z kozackim zacięciem przyjdzie czas na odrobinę góralskich pieśni w nowoczesnych aranżacjach za sprawą gwiazdy tegorocznej sceny czyli zespołu Future Folk. Ich przeboje „Twarda Skała” czy „Malinowa Dziewczyno” rozgrzewały publikę podczas największych festiwali i koncertów. Czwartkową Noc Folkowo-Szantową zwieńczy koncert Wodnego Patrolu z Olsztyna, który jest jednym z najbardziej utytułowanych zespołów piosenki żeglarskiej w Polsce. Taką sceniczną mieszankę możemy określić jednym słowem: OGIEŃ!

Fot: Zdjęcie wykonane przez Media Team Kortowiady 2017

Mapa

Ostatnio dodane
Kortowiada 2020 - dzień 1. juwenaliów online w Olsztynie Olsztyn

Olsztyńskie juwenalia mówią "nie" koronawirusowi!

Kortowiada 2020 - koszulka już w sprzedaży! Olsztyn

Koszulka Kortowiada 2020 nie tylko wygląda świetnie, ale też będzie uprawniać do zniżki na bilety na wydarzenia towarzyszące.

Popularne
Konkurs na Juwenaliowe Zdjęcie Roku!
Konkurs na Juwenaliowe Zdjęcie Roku!

Wiemy kto wygrał konkurs na Juwenaliowe Zdjęcie Roku, lecz wszytskim wam należą się wielkie podziękowania!

Pstryknij fotkę, zgarnij laptopa!
Pstryknij fotkę, zgarnij laptopa!

„Największym problemem amatorów jest to, że nie mają oni żadnego powodu, by zrobić zdjęcie” – powiedział fotografik Terence Donovan. Portal dlaStudenta.pl drugi rok z rzędu chce wszelakim amatorom dać do ręki taki powód!

Juwenalia 2011! U nas juz od dziś
Juwenalia 2011! U nas juz od dziś

Już w maju czeka na Was mnóstwo zabawy! Będziemy imprezować na koncertach, balangach, klubowych, domowych i pod gołą chmurką! Wszystko oczywiście za sprawą Juwenaliów.