Recenzje - Literatura

Legenda poczciwej Syrenki
Legenda poczciwej Syrenki

Książka Mórawskiego stanowi nie lada gratkę nie tylko dla zwolenników Syrenek czy szerzej - „czterech kółek”. To również łakomy kąsek dla historyków i socjologów.

„Foe”, rzecz o kobiecie-rozbitku
„Foe”, rzecz o kobiecie-rozbitku

„Foe” to powieść postmodernistyczna. To gra ze znaną nam wszystkim powieścią Daniela Defoe „Robinson Crusoe”. To także przenikanie się fikcji i rzeczywistości, tekst wielopłaszczyznowy i tajemniczy.

Irlandia sentymentalnie
Irlandia sentymentalnie

Bõll zabiera czytelnika we wspaniałą, sentymentalną podróż po Wyspie Świętych i przedstawia jej mieszkańców. Chłonie Irlandię całym sercem i duszą.

Fi(ctio)n de  siècle, czyli inspektor Mahler na tropie
Fi(ctio)n de siècle, czyli inspektor Mahler na tropie

Najkrótszą recenzją “Raportu Badeni” byłoby stwierdzenie, iż jest to miłe czytadło. Książka z pewnością nie należy do tych, które się “smakuje”, lecz czyta się krótko, szybko i dość przyjemnie.

Jak babcię kocham
Jak babcię kocham

„Lala” Jacka Dehnela jest to książka „gadana”, skonstruowana na meandrach opowiadanych historii, na strzępkach, urywkach, czy przeciwnie – nadnaturalnie rozbudowanych monologach.

„Wstyd” – proza codzienności
„Wstyd” – proza codzienności

Santiago Roncagliolo w perfekcyjny sposób opisuje rozpad rodziny. Żaden z jej członków nie odnajduje w innych wsparcia, dom stanowi dla niego źródło rozgoryczeń, nie ma w sobie nic z azylu.

Teatr marionetek według Shan Sa
Teatr marionetek według Shan Sa

W książce „Konspiratorzy" nic nie jest takie, jakim się zdaje być, a granica pomiędzy prawdą a fałszem dawno została zatarta.

"Palę Paryż" - Bruno Jasieński
"Palę Paryż" - Bruno Jasieński

Książka Jasieńskiego nie jest wyrazem odruchu wymiotnego na myśl o słowie „rzeczywistość”. Opisuje utopię, która się ziszcza, przynajmniej na moment.

Intryga w prawniczym świecie
Intryga w prawniczym świecie

Świat wielkiej finansjery, trusty, umowy i fundusze powiernicze, wszystko to wypełnia karty znakomitego thrillera prawniczego „Złamane przyrzeczenie”.

O tym, jak Tokarczuk zeszła do podziemia...
O tym, jak Tokarczuk zeszła do podziemia...

Jeśli sięgając po prastary sumeryjski mit o bogini Inannie, Tokarczuk oczekiwała zrozumienia i zachwytu ze strony współczesnego czytelnika, to trochę się przeliczyła.

Ostatnio dodane
Miły dom nad jeziorem
Miły dom nad jeziorem - recenzja komiksu

Oceniamy pierwszy tom apokaliptycznego horroru.

Sierociniec janczarÃłw
Sierociniec janczarów - recenzja książki

Nowy kryminał Piotra Gajdzińskiego.

Popularne
Hanna Lemańska nie żyje
Hanna Lemańska nie żyje

W niedzielę 31 sierpnia 2008 roku zmarła Hanna Lemańska-Węgrzecka autorka "Chichotu losu", "Aneczki" oraz "Jak będąc kobietą w dowolnym wieku zepsuć życie sobie i innym. Poradnika dla początkujących".

Fenomen Christiana Greya
Fenomen Christiana Greya

"50 twarzy Greya" to bestseller ostatnich miesięcy. Na czym polega fenomen książki i dlaczego kobiety niemalże każdego kontynentu zachwycają się Panem Greyem?

Brak zdjęcia
Ch. Bukowski - Najpiękniejsza dziewczyna w mieście

Można zakończyć robienie laski na kilka różnych sposobów. Można na przykład połykać i nie połykać. Charles Bukowski, natomiast robi czytelnikowi laskę, a następnie pluje mu jego własną spermą w twarz. A ten się jeszcze z tego cieszy.