Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Mayday 2012

Kiedy2012-11-10 godzina 20:00
Za ile125 zł
GdzieSpodek
Mayday 2012

DJ's:                 
Westbam (Berlin)
Wielu młodych imprezowiczów zadaje sobie pytanie: co tak wyjątkowego jest w  Westbamie? Odpowiedź jest prosta – to jeden z ojców MAYDAY, założył wytwórnię "Low Spirit" wydającą hity nie tylko jego własne ale również innych przełomowych artystów. Wymyślił takie określenia, jak "imprezujące społeczeństwo".  Poza tym, jest jednym z najbardziej cenionych filozofów muzyki Techno.

Już w 1985 r. napisał artykuł "Sztuka nagrywania", w którym zdefiniował nowoczesne dj-owanie. I wygląda na to, że Maximilian Lenz nawet nie przypuszczał, że po trzech dekadach  dj-owania par excellence- w katowickim Spodku nastąpi ciąg dalszy.

Adam Beyer (Stockholm)
Szwecja oferuje więcej niż tylko sklepy IKEA i całkiem zgrabne blondynki - skandynawski kraj ma również Adama Beyera i jego wytwórnię "Drumcode". Lista stworzonych w niej hitów wypełniłaby wiele książek. Beyer i jego wytwórnia grająca inteligentne techno pozostają ciągle najlepszymi ambasadorami chłodnej północy. Beyer jest najlepszym dowodem na to, że muzyka z tak chłodnego klimatu może dostarczyć gorących rytmów.

Rush (Chicago)
Major! Nie stopień wojskowy a nazwisko. Niemniej jednak na fanów tego amerykańskiego artysty, jego charyzma i dźwięki, które gra, działają tak, że mają ochotę salutować. Nie jest to jednak konieczne, a czasem jest tego aż nadto. Pozostając w żargonie Rusha: "Gra dźwięki dużej energii!"

Kevin Saunderson (Detroit)
Kevin grał techno zanim jeszcze powstał MAYDAY i nie mowa tu o MAYDAY w Spodku, lecz o pierwszym MAYDAY w Berlinie. Kevin należy do twórców tzw. "Detroit techno" - gatunku muzycznego, który już w latach osiemdziesiątych był postrzegany jako prawdziwe porządne techno. W rodzinnym mieście Saundersona, Detroit, nikt jednak nie zwrócił uwagi na ten nurt muzyczny. W Europie do dziś, jego nazwisko oznacza techno na najwyższym poziomie! Teraz również w do usłyszenia w Spodku!
 
W & W (Breda)
Czysta muza – oto co obaj Holendrzy napisali na swoich trance-owych flagach. Nie ma wątpliwości zwłaszcza, gdy falują one przy takich kawałkach jak "Arena", "Mainstage" i "Alfa". To podoba się nie tylko Arminowi van Buuren, W&W przy każdej sposobności są chwaleni za swój styl. Wardt- van der Harst i Willem Van Hanegem wykorzystali to w stworzonym przez siebie pełnym dobrego humoru Transie na „Armadzie” a to oznacza prawdziwe wyróżnienie.

Showtek (Eindhoven)
Dla tych, którzy lubią mocniejsze brzmienia grają Wouter i Sjoerd Janssen. Duet został uznany jako jeden z najbardziej udanych aktów Hardstyle świata wg  DJ-Mag-top 100. Jednak czasy się zmieniają i od 2010 obaj Holendrzy  nazywają swój styl po prostu EDM (Electronic Dance Music). Obecnie można ich usłyszeć w rytmach House-owych. Współpracują również z Tiesto – ich wspólny progressive house-owy kawałek to "Hell yeah!" lub "how we do" z Hardwell. Jedna rzecz jednak się nie zmieniła: ich show jest nadal unikatowe i ciągle maksymalnie porywające. Nadal żyją muzyką!
      
Felix Kröcher (Frankfurt)
Feliks kocha Polskę. To da się odczuć także po tym, że ten “niemiecki mistrz techno” (jak zwą go Anglicy) po zakończeniu swojego światowego tourne, przez kilka ostatnich lat, ciągle pojawia się aby zagrać na MAYDAY w Polsce. Dobrze, że się tak dzieje, ponieważ polscy fani bardzo czekają na kolejne jego występy, a co za tym idzie: kolorowe podróże przez różne rodzaje muzyki elektronicznej.
    
PET Duo (Sao Paulo
Małżeństwo może być ciężkie - stosunki panujące w PET Duo są jeszcze cięższe. To da się usłyszeć w szczególnym muzykalnym upodobaniu brazylijskiej pary. Na scenie łączą klasyczną sztukę Dj-owania z LiveAct-em. To co dociera na parkiet zawsze wstrząsa imprezowiczami -  oczywiście są to pozytywne wstrząsy. Najprościej jak się da: PET Duo gra hardtechno.
    
Simon Patterson (London)
Jeden jedyny twórca, który  od wielu lata muzykalnie góruje: W 2006 roku usłyszeliśmy wielki przebój „F:16“, niewiele miesięcy później uderzył w nas „Panic Attack“ oraz „Bulldozer“. Simon grał na Dance Valley, Sunrise oraz Gatecrasher Summer Sound System. Wraz z Richard-em Kayvan-em Simon współtworzył wspaniały duet Dogzilla. Ich wspólny kawałek „Without You“ grany przez Paul-a van Dyk-a dostał tytuł najlepszego hitu tamtych lat. Rok 2012 upływa i to z prędkością światła: nowy kawałek Simon-a „Within“ właśnie ujrzał światło dzienne.

Tom Novy (Zurich)
To nie żaden Szwajcar - on tylko tak udaje. W istocie jest kosmopolitą z ze słabością do podróżowania. Nierzadko gra na Ibizie, a gdy go akurat tam nie ma, to zapewne jest w trasie po świecie. Tom Novy jest DJ-em poszukiwanym na całym świecie, właścicielem wytwórni płytowej, felietonistą, wulkanem zabawy i prawdziwym imprezowym mistrzem. Był moderatorem stacji radiowych, na niemieckich imprezach Mayday grał  już we wczesnych latach 90-tych. Aktualnie prowadzi studio

nagraniowe „Novy Nouveau Records“
    
Dr. Motte (Berlin)
Tym kim Westbam jest dla MAYDAY, tym Dr. Motte jest dla LOVE PARADE. Nawet jeśli z powodu tragicznego wypadku z 2010 roku w Duisburg-u LOVE PARADE nie ma już takiego znaczenia to i tak pozostaje symbolem dla pokojowości techno, zgodnie z ideą Dr Motte. Na MAYDAY Polska Dr Motte zagra muzykę, którą grało się w początkowych latach LOVE PARADE i MAYDAY. To techno w najbardziej czystej, rzec można pradawnej, formie i stylu.\

Mark′Oh (Ruhr-Area)
Niegdyś grał rockowym zespole, potem w 1993 pojawił się „Randy“. Wraz z śpiewanym refrenem „Never stop that Feeling“ przemówił do milionów serc wszystkich lubiących się bawić. Praktycznie z dnia na dzień Marko Albrecht stał się prawdziwą gwiazdą techno i przyjął pseudonim Mark’Oh. Potem pojawiały się kolejne hity jak: „Tears don′t Lie (pierwszy techno hit numer 1 w Niemczech)“, „Love Song“, „Droste, hörst Du mich”. Jeszcze w tym samym roku na niemieckim Mayday-u sety Mark’-a Oh zamiatały parkiety jak tornado.
    
Stoneface&Terminal (Görlitz)
Czy mający powodzenie trans wywodzi się tylko z Holandii?? Pomyślcie: Wschodnioniemieckie Görlitz jest dzięki aktom takim jak Stoneface & Terminal oraz wytwórni „Euphonic Records“ prawdziwą fortecą rytmów. Obaj artyści z Görlitz żyją trans-em. Paul van Dyk, Tiësto, Armin van Buuren i Ferry Corsten grają od wielu lat ich kawałki. I zapewne tak będzie również z ich najnowszym kawałkiem: „Here comes the Sun“.      

Tommy Four Seven (Berlin)
Fakt, że pierwszy MAYDAY odbył się w Berlinie to nie przypadek. Miasto jest od 1990 prawdziwą Mekką techno. Nie tylko DJ Rush ale również wielu Detroit -techno - pionierów mieszkało właśnie w Berlinie. Tu też mieszkał  rodowity Brytyjczyk Tommy Four Seven. Tommy nagrywał pod szyldem wytwórni Chris-a Liebings-a „CLR“. Z wielkim Frankfurtczykiem założył on również projekt „Bauhaus“ – największy brytyjsko-niemiecki projekt grający Hypnotic Techno.
    
Kai Tracid (Frankfurt)
Twórca dawnego przeboju „Suck-me-Plasma“ przeżywa aktualnie autentyczny powrót. Nic dziwnego: dźwięki, którymi Kai zasypywał nas między 1999 i 2003 są ciągle niezapomniane. W dalszym ciągu Kai pozostaje legendą nurtu Acid Trance. Z obu tych składników wziął się również jego pseudonim: Trance + Acid = „Tracid“. Założyciel A*S*Y*S* reaktywuje w Spodku stare dobre czasy Hardtrance-u.

Taucher (Frankfurt)
Starzy imprezowicze - pamiętają jeszcze występy w skafandrze do nurkowania tej żyjącej legendy. W latach 90-tych Taucher stworzył takie klasyki jak „Atlantyda“ oraz „Science Fiction“. Oprócz tych kawałków Taucher tworzył remix-y dla Culture Beat, Faithless, Robert-a Miles-a, Bonzai-Recken dla Cherry Moon Trax. Dziś Taucher to prawdziwa światowa klasyka zapewniająca na parkiecie prawdziwy powrót do starych czasów.

Siasia (Katowice)
Należy do pierwszej polskiej ekipy DJ-ów. Już w 2002 grał na MAYDAY w Polsce. Siasia to nie tylko DJ, jest także właścicielem wytwórni płytowej. W „Dirty Stuff Records“ od 2008 roku Siasia nagrywa własne kawałki oraz współpracuje z  artystami z polski jak i międzynarodowymi. Występował już w całej Europie i tworzył niedawno z Oskarem Burnside Kato EP na „Nitodrum“.

Cherry aka breakNtune (Szczecin)
Fakt, że ktoś łączy House, Electro i Breakbeat nie zdarza się co dzień: dla Cherry-ego aka BreakNtune jest to banalnie proste. „Dirtyfunk“- posiada swój własny autentyczny i wyjątkowy status i to nie tylko w Polsce lecz także w całej Europie. Cherry organizuje takie imprezy jak „Bassplanet“ i „Electronic Beats Festival“ organizował również  przyjęcie urodzinowe dla Westbam’a. Rok 2012 to z całą pewnością jak dotychczas jego rok: remixował „Members of Mayday”, tworzył hymny „Berlin Summer Rave“ i „Love Rules Festival“.
                  
LiveActs:                 

Extrawelt (Hamburg)
Panowie z Hamburga: Arne Schaffhausen i Wayan Raabe grają chętnie pod swoimi imionami. Album „Schöne neue Extrawelt“ jest tego doskonałym dowodem. Niemniej jednak Extrawelt to w pierwszej linii głównie nowoczesne, minimalistyczne techno, które można „zaszufladkować” w  felietonach codziennych. Tworzyli pod szyldami wytwórni takich jak  „Cocoon“ Sven-a Väth-a albo „Traum Schallplatten“. Na MAYDAY zagrają  ostatecznie w waszych sercach.

Eric Sneo (Frankfurt)
Wśród niektórych elektronicznych LiveAct-ów  wyraźnie da się wyłapać się klasyczne muzyczne wykształcenie. Eric Sneo to właśnie jeden z takich ludzi. Eric świetnie gra na perkusji, akordeonie oraz keyboardzie niemniej jednak także przy MacBook-u i mikserze jest prawdziwym wirtuozem. Jednak Eric  zbytnio się nie odróżnia  - łączy to wszystko w jeden najzwyczajniejszy LiveAct. „Taniec rodziny“ będzie teraz tańczony w Spodku.

BMG aka Brachiale Musikgestalter (Wiesbaden)
Jak stworzyć mieszankę wybuchową? To co najlepsze z Hardcore-u, Hardetchno i Industrial-u ścisnąć w jedną spójną całość -  tak powstaje Brachium - materiał, który jest dość specyficzną muzyczną mieszanką. To wszystko czego potrzeba do stworzenia takich wariackich albumów jak „Master of the Universe“. Dlatego: Powstać albo odejść z powiewającymi chorągwiami !

Ravers Nature (Hof)
Kto we wczesnych latach 90-tych chodził już na imprezy, z pewnością zna Raver′s Nature. Prawie co miesiąc wydawane hity takie jak: „World of Happiness“, Strop Scratchin′“, „Hands up, Ravers“, „Somebody Scream“ – to tylko nieliczne z kawałków, które jeszcze dziś wśród starych imprezowiczów są w stanie wskrzesić ostatnie rezerwy imprezowej energii. Końcówka lat  90-tych to również zniknięcie ze sceny Raver′s Nature po to by w 2011 roku świętować na MAYDAY swój wielki powrót ze świeżymi hitami w zanadrzu!

Niereich (Graz)
Jedno jest pewne: Niereich jest niespodzianką w 2012 roku. W dzisiejszych  czasach debiutuje wielu dobrych artystów -i tak właśnie było z tym austriackim artystą. Jego techno to powtarzalne i energetyczne brzmienie. Naciska ,  trzaska, brzęczy – jest tak jak być powinno.  Wytwórnie „Abstract“ i „Audio Stimulations“ pokazują takimi kawałkami jak „Suton“, jak wygląda techno 2012 roku.

Members of Mayday (Worldwide)
To  punkt kulminacyjny każdego MAYDAY. Members of MAYDAY to właśnie WY ! Fajerwerki, lasery, pokazy pirotechniczne, basy, szczera radość  –wszystko oznacza jedno: MAYDAY TO IMPREZA DOSKONAŁA !!

 

fot. Adam Kozłowski[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] następne »
Zdjecie nr 807972
Zdjecie nr 807973
Zdjecie nr 807974
Zdjecie nr 807975
Zdjecie nr 807976
Zdjecie nr 807977
Zdjecie nr 807978
Zdjecie nr 807979
Zdjecie nr 807980
Zdjecie nr 807981
Zdjecie nr 807982
Zdjecie nr 807983
Zdjecie nr 807984
Zdjecie nr 807985
Zdjecie nr 807986
Zdjecie nr 807987
Zdjecie nr 807988
Zdjecie nr 807989
Zdjecie nr 807990
Zdjecie nr 807991
Zdjecie nr 807992
Zdjecie nr 807993
Zdjecie nr 807994
Zdjecie nr 807995
Zdjecie nr 807996
Zdjecie nr 807997
Zdjecie nr 807998
Zdjecie nr 807999
Zdjecie nr 808000
Zdjecie nr 808001
Zdjecie nr 808002
Zdjecie nr 808003
Zdjecie nr 808004
Zdjecie nr 808005
Zdjecie nr 808006
Zdjecie nr 808007
Zdjecie nr 808008
Zdjecie nr 808009
Zdjecie nr 808010
Zdjecie nr 808011
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] następne »

Spodobały Ci się nasze zdjęcia? Kliknij i sprawdź, w jaki sposób możesz kupić licencję na ich wykorzystanie. Jeżeli Twoje zdjęcie zostało umieszczone bez Twojej zgody, napisz do nas na adres usunfoto@dlastudenta.pl a niezwłocznie je usuniemy. W liście podaj odnośnik do imprezy, numer podstrony oraz numer zdjęcia.

Chcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2020 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama