Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Juwenalia Olsztyńskie Kortowiada 2017: Parada Wydziałów

Kiedy2017-05-18
GdzieParada wystartuje z olsztyńskiej starówki(ul. Prosta i rynek staromiejski)
Juwenalia Olsztyńskie Kortowiada 2017: Parada Wydziałów

Parada Wydziałów to kultowe już wydarzenie, które rozpoczyna Kortowiadę – Najlepsze Juwenalia w Polsce! Studenci wszystkich wydziałów przemaszerują w niezwykle barwnym i bardzo głośnym korowodzie ogłaszając całemu miastu, że doroczne święto Żaków właśnie się rozpoczyna. W trakcie pochodu studenci - na czele ze swoim reprezentantem - Przewodniczącym Samorządu Studenckiego UWM, przejmą władzę nad miastem.

W trakcie Parady, wydziały będą prezentować się w różnoraki, często bardzo nieszablonowy sposób wszystkim turystom i mieszkańcom Olsztyna. Balony, flagi i transparenty to obowiązkowe atrybuty studentów przemierzających arterie miasta. Jednak na tym ich kreatywność się nie kończy. Studenci co roku zaskakują wszystkich widzów, współuczestników oraz organizatorów Kortowiady. To właśnie Parada Wydziałów jest idealnym momentem do zaprezentowania najrozmaitszych i najdziwniejszych pomysłów, które bardzo często są wręcz niewyobrażalne i potwierdzają zdanie, że studencka fantazja nie zna granic.

Parada wystartuje z olsztyńskiej starówki(ul. Prosta i rynek staromiejski). Studenci poszczególnych wydziałów wyruszą w ściśle ustalonej kolejności, o której piąty raz z rzędu nie będzie decydował ślepy los, lecz konkurencja wymyślona przez Samorząd Studencki UWM i nazwana Ligą Wydziałów. W tej rywalizacji każdy z prawie 22 tysięcy studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego ma okazję przyczynić się do tego, aby to właśnie jego wydział prowadził Paradę! Rywalizacja jak co roku jest bardzo zacięta.

Parada zakończy się na stadionie AZS UWM, gdzie zaraz po jej przybyciu obędzie się przekazanie kluczy do władzy nad najpiękniejszym miasteczkiem akademickim, jakim jest Kortowo. Po zakończeniu Parady odbędą się wybory Miss Wenus 2017.

Fot: Zdjęcie wykonane przez Media Team Kortowiady 2017



Zdjecie nr 1367075
Zdjecie nr 1367086
Zdjecie nr 1367087
Zdjecie nr 1367088
Zdjecie nr 1367089
Zdjecie nr 1367090
Zdjecie nr 1367091
Zdjecie nr 1367092
Zdjecie nr 1367093
Zdjecie nr 1367094
Zdjecie nr 1367095
Zdjecie nr 1367096
Zdjecie nr 1367097
Zdjecie nr 1367098
Zdjecie nr 1367099
Zdjecie nr 1367100
Zdjecie nr 1367101
Zdjecie nr 1367102
Zdjecie nr 1367103
Zdjecie nr 1367104
Zdjecie nr 1367105
Zdjecie nr 1367106
Zdjecie nr 1367107
Zdjecie nr 1367128
Zdjecie nr 1367129
Zdjecie nr 1367130
Zdjecie nr 1367131
Zdjecie nr 1367132
Zdjecie nr 1367133
Zdjecie nr 1367134
Zdjecie nr 1367135
Zdjecie nr 1367136
Zdjecie nr 1367137

Spodobały Ci się nasze zdjęcia? Kliknij i sprawdź, w jaki sposób możesz kupić licencję na ich wykorzystanie. Jeżeli Twoje zdjęcie zostało umieszczone bez Twojej zgody, napisz do nas na adres usunfoto@dlastudenta.pl a niezwłocznie je usuniemy. W liście podaj odnośnik do imprezy, numer podstrony oraz numer zdjęcia.

Chcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2020 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama