Literatura
Spotkanie autorskie z Tomaszem Białkowskim

Spotkanie autorskie z Tomaszem Białkowskim

  • 2017-09-22, , godzina 17:30
  • w Planecie 11 (al. Piłsudskiego 38), Olsztyn

Opis

13 września, odbyła się ogólnopolska premiera najnowszej książki Tomasza Białkowskiego „Małe historie rodzinne”, wydanej nakładem wydawnictwa Muza. Z tej wyjątkowej okazji serdecznie zapraszamy na spotkanie z pisarzem do naszej Biblioteki. Olsztyńska premiera najnowszego dzieła autora m.in. „Rauszu”, „Powrozu” i „Teorii ruchów Vorbla” odbędzie się 22 września, o godz. 17.30 w Planecie 11 (al. Piłsudskiego 38). Spotkanie poprowadzi Magdalena Szydłowska, a fragmenty książki przeczyta Wiesława Szymańska. Po spotkaniu będzie można nabyć najnowszą książkę pisarza i zdobyć autograf.

O Autorze:
Autor dziesięciu powieści: "Dłużyzny" (2005), "Pogrzeby" (2006), "Mistrzostwo Świata" (2008), "Zmarzlina" (2008), "Teoria ruchów Vorbla" (2011), "Drzewo morwowe" (2012), "Kłamca" (2012), "Król Tyru" (2013), "Powróz" (2014), "Rausz" (2016) oraz zbioru opowiadań pt. "Leze" (2002) i sztuki "Drzewo" ("FA-art" 2003, nr 1-2). Prozę publikował w czołowych pismach literackich, a także kilku antologiach krajowych i zagranicznych. Wielokrotnie nagradzany, m.in. Nagrodą Ministra Kultury (zespołowa), Nagrodą Prezydenta Miasta Olsztyna oraz dwukrotnie Literacką Nagrodą Warmii i Mazur Wawrzyn (przyznawaną przez czytelników - za "Zmarzlinę", przyznawaną przez Kapitułę Nagrody - za "Teorię ruchów Vorbla"). Trzykrotny stypendysta Ministra Kultury w dziedzinie literatury. Członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

Nota wydawnicza:
Trzy krótkie powieści składające się na „Małe historie rodzinne” stanowią różne odsłony ludzkich losów, naznaczonych z jednej strony prywatnymi traumami codzienności, a z drugiej próbą wpłynięcia na mechanizmy społeczne, polityczne i budowanie tzw. Wielkiej Historii.

Tomasz Białkowski jest bacznym obserwatorem i sprawnie rozpoznaje maski, jakie ludzie nakładają, wchodząc w relacje z innymi. Jego refleksje oscylują wokół tematów uniwersalnych i funkcjonujących w literaturze od zawsze, jednak autor wypracował własny, oryginalny język, dzięki któremu w niepowtarzalny sposób potrafi oddać ciężar ludzkich dramatów, psychologiczne niuanse, głębię cierpienia i samotności. Jego bohaterowie to ludzie żyjący w opresyjnych układach, w rzeczywistości boleśnie i niepokojąco prawdziwej, w której rządzi chłód, obojętność, puste gesty i wrogość i gdzie często jedynym ratunkiem jest zwyczajne pogodzenie się z sytuacją.

Ostatnio dodane
Zapach Oliwii
"Zapach Oliwii" - thriller New Adult od Catherine Reiss wkrótce w księgarniach

Książka porusza ważne tematy, takie jak żałoba, uzależnienie od narkotyków czy toksyczne relacje.

Tinder jajko
AI swata lepiej niż człowiek? "Tinder jajko" da nam odpowiedź

Michał Toczyński napisał powieść science fiction o bardzo niedalekiej przyszłości.

Popularne
Hanna Lemańska nie żyje
Hanna Lemańska nie żyje

W niedzielę 31 sierpnia 2008 roku zmarła Hanna Lemańska-Węgrzecka autorka "Chichotu losu", "Aneczki" oraz "Jak będąc kobietą w dowolnym wieku zepsuć życie sobie i innym. Poradnika dla początkujących".

Fenomen Christiana Greya
Fenomen Christiana Greya

"50 twarzy Greya" to bestseller ostatnich miesięcy. Na czym polega fenomen książki i dlaczego kobiety niemalże każdego kontynentu zachwycają się Panem Greyem?

Brak zdjęcia
Ch. Bukowski - Najpiękniejsza dziewczyna w mieście

Można zakończyć robienie laski na kilka różnych sposobów. Można na przykład połykać i nie połykać. Charles Bukowski, natomiast robi czytelnikowi laskę, a następnie pluje mu jego własną spermą w twarz. A ten się jeszcze z tego cieszy.