Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Opera TOSCA

Kiedy2020-05-29 godzina 19:00
Za ileMiejsce siedzące 120.00 PLN, Miejsce siedzące 100.00 PLN, Miejsce siedzące 75.00 PLN
GdzieKatedra Marii Magdaleny, ul. Szewska 10, WrocŁaw
Opera TOSCA

TOSCA

 

Opera da Camera di Roma (Rzymska Opera Kameralna)* ma zaszczyt zaprosić na ekskluzywne, kameralne wydanie opery ,,Tosca" Giacomo Pucciniego.

 

Fragmenty pery Tosca zostaną zaprezentowane w trzech aktach, przez włoskich solistów oraz zespół instrumentalny z Rzymskiej Opery Kameralnej. Tegoroczne kameralne koncerty operowe zagoszczą w niecodziennych wnętrzach, charakteryzujących się nieprawdopodobną akustyką i klimatem

.

Historia miłości śpiewaczki Tosci i malarza Cavaradossiego uznawana jest za jedną z najsławniejszych oper świata. Opowiedziana dźwiękami historia wielkiej miłości, krwawej zbrodni i tragicznego poświecenia.

 

Akcja Toski toczy się w Rzymie w roku 1800. Śpiewaczka Floria Tosca kocha malarza Maria Cavaradossiego, na drodze do ich uczucia staje jednak prefekt policji rzymskiej - baron Scarpia. Za udzielenie pomocy zbiegłemu więźniowi politycznemu Cavaradossi zostaje schwytany i skazany na śmierć. Ceną za jego życie ma być ukochana malarza, Tosca. Śpiewaczka zabija barona Scarpię, lecz zemsta szefa policji dosięga kochanków nawet po jego śmierci.

 

Obsada: Emilia Diakopoulou jako Tosca, Alessandro Dimasi jako Cavaradossi, Maurizio Zanchetti jako baron Scarpia

 

Czas trwania: 80 min

 

* Opera da Camera di Roma (Rzymska Opera Kameralna) została założona w Rzymie, gdzie funkcjonuje i koncertuje na stałe w Palazzo Albertoni Spinola. Oprócz koncertów w Rzymie, muzycy i soliści Opera da Camera di Roma prezentują swój kunszt muzyczny na deskach innych europejskich miast (Mediolan, Neapol, Berlin, Wiedeń, Paryż, Praga, Lizbona). W 2018 i 2019 r. muzycy Opera da Camera di Roma wystąpili gościnnie w Polsce. Ich występy spotkały się z ogromnie ciepłym przyjęciem polskiej publiczności. Tak zrodziła się idea stworzenia unikalnego repertuaru, którzy artyści Rzymskiej Opery Kameralnej będą prezentować w Polsce cyklicznie w 2020 roku.

 

A repertuar jest niezwykle interesujący. Podczas cyklu koncertów, włoscy artyści przywiozą do Polski nie tylko włoskie libretta operowe czy pieśni neapolitańskie. Ich repertuar obejmie również koncerty muzyki wiedeńskiej oraz nowatorskie, operowe wykonania sławnych musicali i popowych utworów wypromowanych przez Andrea Bocielli.

 

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z pozostałymi pozycjami repertuaru Rzymskiej Opery Kameralnej w 2020 r. a więc fragmentami oper La Traviata oraz Carmen, koncertami The 3 Tenors & Soprano - Broadway Musicals, The 3 Tenors & Soprano - Italian Pop Opera, koncertem wiedeńskim oraz widowiskiem muzycznym Pop Opera, gdzie na jednej scenie spotkają się włoscy soliści operowi oraz artyści pop.

 

Wieczory spędzone na kameralnych koncertach Rzymskiej Opery Kameralnej widzowie zaliczają do tych niezapomnianych, pełnych uśmiechu, emocji i wzruszeń.

 

TERMINY i MIEJSCA ,,TOSCA"

 

28 maja 2020 r. (czwartek),godz. 19.00 - Kraków, Pałac pod Baranami, Rynek Główny 27

29 maja 2020 r. (piątek) - godz. 19.00 - Wrocław, Katedra Marii Magdaleny, ul. Szewska 10

30 maja 2020 r. (sobota) - godz. 19.00 - Gdańsk, Kościół św. Katarzyny, ul. Profesorska 3

31 maja 2020 r. (niedziela) -godz. 19.00  Warszawa, Sala Prowincjalska przy Kościele św. Jacka, ul. Freta 10,

 

CENY TOSCA (miejsca w ramach sektorów nienumerowane)

VIP - 120 zł

Sektor A - 100 zł

Sektor B - 75 złChcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2021 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama