Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Def Leppard wystąpił w Krakowie

Kiedy2023-05-31
GdzieTauron Arena
Def Leppard wystąpił w Krakowie

Def Leppard

Z ponad 110 milionami sprzedanych albumów na całym świecie i dwiema prestiżowymi nagrodami Diamond Awards w USA oraz wprowadzeniu do Rock & Roll Hall of Fame® w 2019 roku, Joe Elliott (wokal), Phil Collen (gitara), Rick Savage (bas), Vivian Campbell (gitara) i Rick Allen (perkusja), czyli członkowie Def Leppard, nadal są jedną z najważniejszych sił w muzyce rockowej.

W trakcie swojej kariery zespół wyprodukował serię klasycznych, przełomowych albumów, które wyznaczyły standard dla pokoleń fanów muzyki i artystów. Spektakularne występy na żywo i bogaty arsenał przebojów to synonimy Def Leppard. To dzięki nim są nazywani największym zespołem rockowym na świecie.

Wpływowa kariera formacji obejmuje liczne hitowe single i przełomowe, multi-platynowe albumy – w tym dwa najlepiej sprzedające się albumy wszech czasów – Pyromania i Hysteria, zawierające ich ponadczasowe nagrania, takie jak „Rock of Ages”, „Pour Some Sugar on Me” i „Foolin”. W styczniu 2018 roku grupa Def Leppard po raz pierwszy udostępniła fanom pełną dyskografię za pośrednictwem platform streamingowych. Dzięki temu zespół ponownie zdominował światowe listy przebojów, podobnie jak w przypadku oryginalnego wydania płyt.

Ich krążki trafiły do Top 10 w ponad 30 krajach w serwisie iTunes, w tym Hysteria na #3 w USA i #5 w Wielkiej Brytanii (36 lat po tym, jak znalazł się na liście przebojów Billboard na 1. miejscu). Def Leppard zaliczył również wszystkie miejsca podium na amerykańskiej liście albumów. Od 2018 zespół zgromadził oszałamiające 5,5 miliarda odtworzeń w streamingu docierając do młodszych odbiorców (18-44), którzy obecnie stanowią 58% ich całości. Poza tym, zespół zyskał imponujące 15 milionów fanów na platformach społecznościowych.

W maju 2022 roku Def Leppard wydał swój dwunasty studyjny album Diamond Star Halos, który zadebiutował na #1 miejscu na listach przebojów Apple i Amazon Music. Wydawnictwo znalazło się również w Top 10 na północnoamerykańskiej liście Billboard’s Top 200 Albums, notując ósmy Top 10 w karierze zespołu w tej kategorii i zdobył 1. miejsce na liście Billboard’s Hard Rock chart. Płyta Diamond Star Halos wielokrotnie pojawiała się w zestawieniach na całym świecie, w tym Top 5 w Wielkiej Brytanii.

Zakończona w 2018 roku historyczna stadionowa trasa w Ameryce Północnej zarobiła ponad 100,000,000.00 dolarów. Udało się sprzedać ponad 1,000,000 biletów, co jest ogromnym wyczynem w obecnych realiach tras koncertowych. Def Leppard & Mötley Crüe ponownie przebili tę liczbę, sprzedając w 2022 roku ponad 1,4 miliona biletów na stadiony w Ameryce Północnej, co poskutkowało osiągnięciem oszałamiającej kwoty 173 500 000,00 dolarów. Zespół Def Leppard jak zawsze przekracza granice w swoich elektryzujących występach na żywo.

ip



Zdjecie nr 1630557
Zdjecie nr 1630558
Zdjecie nr 1630559
Zdjecie nr 1630560
Zdjecie nr 1630561
Zdjecie nr 1630562
Zdjecie nr 1630563
Zdjecie nr 1630564
Zdjecie nr 1630565
Zdjecie nr 1630566
Zdjecie nr 1630567
Zdjecie nr 1630568
Zdjecie nr 1630569
Zdjecie nr 1630570
Zdjecie nr 1630571
Zdjecie nr 1630572
Zdjecie nr 1630573
Zdjecie nr 1630574
Zdjecie nr 1630575
Zdjecie nr 1630576
Zdjecie nr 1630577
Zdjecie nr 1630578
Zdjecie nr 1630579
Zdjecie nr 1630580
Zdjecie nr 1630581
Zdjecie nr 1630582
Zdjecie nr 1630583
Zdjecie nr 1630584
Zdjecie nr 1630585
Zdjecie nr 1630586
Zdjecie nr 1630587
Zdjecie nr 1630588
Zdjecie nr 1630589
Zdjecie nr 1630590
Zdjecie nr 1630591
Zdjecie nr 1630592
Zdjecie nr 1630593
Zdjecie nr 1630594
Zdjecie nr 1630595
Zdjecie nr 1630596

Spodobały Ci się nasze zdjęcia? Kliknij i sprawdź, w jaki sposób możesz kupić licencję na ich wykorzystanie. Jeżeli Twoje zdjęcie zostało umieszczone bez Twojej zgody, napisz do nas na adres usunfoto@dlastudenta.pl a niezwłocznie je usuniemy. W liście podaj odnośnik do imprezy, numer podstrony oraz numer zdjęcia.

Chcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2024 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama