Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Sylwester na Rynku Głównym w Krakowie

Kiedy2008-12-31
Do kiedy2009-01-01
GdzieRynek
Sylwester na Rynku Głównym w Krakowie
Najgorętsza zabawa sylwestrowa w tym roku szykuje się w Krakowie! To tu gwiazdą wieczoru będzie jedna z czołowych artystek na świecie – LEONA LEWIS. Arcyseksowna brytyjska wokalistka, zwyciężczyni trzeciej edycji popularnego telewizyjnego show The X Factor, swoim tańcem i przebojami potrafi rozpalić publiczność w każdym zakątku świata. Wystarczy posłuchać któregokolwiek z jej utworów lub zobaczyć teledyski, żeby odczuć siłę wyrazu tej dziewczyny o nieprzeciętnym głosie i urodzie. Autorka przeboju „Bleeding Love”, najczęściej kupowanego krążka w Wielkiej Brytanii w 2007 roku, nada ton największej zabawie w Polsce. Wielki koncert w scenerii Rynku Głównego w Krakowie odbędzie się więc pod znakiem znakomitych wokalistek, bo przecież oprócz Leony Lewis wystąpią także Kate Ryan, Kasia Kowalska, Natalia Kukulska i Tatiana Okupnik oraz DJ’ska scena My space. Tegoroczny Sylwester należeć będzie zdecydowanie do kobiet! –zwłaszcza na scenie...

Dopełnieniem muzyki w wydaniu pięknych artystek będzie multimedialne show wykreowane przez mężczyzn: Duet Video-DJ’ów TemporarySpaceDesign stworzy wyjątkowe wizualizacje, które rozświetlą największy zastosowany dotychczas w Polsce system ekranów multimedialnych o łącznej powierzchni ponad 400 m2, dopełniony reżyserią oświetlenia Grzegorza Barszczewskiego, odpowiedzialnego za sterowanie potężną armią ponad 500 urządzeń oświetleniowych o mocy łącznej ponad 400 kW.

W tym roku scena zostanie usytuowana na wschodniej płycie Rynku Głównego, pomiędzy Sukiennicami a kościołem św. Wojciecha. Całość wspierać będą dwa ekrany diodowe dla publiczności, jeden o powierzchni 48 m2, znajdujący się przy Ratuszu, zaś drugi o powierzchni 24 m2 - ulokowany za pomnikiem Adama Mickiewicza. Jak co roku, nie zabraknie również kulminacyjnego pokazu sztucznych ogni: niespotykane kształty, wyjątkowe kolory – widzowie będą mieli okazję zobaczyć wyjątkowe efekty pirotechniczne, wykonane i sprowadzone specjalnie na inaugurację 2009 roku. To spektakularne pirotechniczne show, jedno z największych, jakie do tej pory mogliśmy podziwiać w Krakowie, z pewnością na długo zostanie w pamięci zgromadzonych.
 
Krakowski Sylwester to od lat świetna zabawa w magicznym miejscu przy doskonałej muzyce. Miasto tradycyjnie stawia na jakość imprezy: w tym roku – podczas koncertu na krakowskim Rynku pod hasłem „Kraków - Miasto Kobiet” – nie powinno być inaczej. Przyciągnięcie do Krakowa tej klasy gwiazdy co Leona Lewis to gwarancja świetnego koncertu. Jej debiutancki singiel „A Moment Like This”, wydany w grudniu 2006, pobił ówczesny światowy rekord: w ciągu pół godziny został ściągnięty na komputery 50.000 internautów! Następny, "Bleeding Love", stał się w Wielkiej Brytanii najczęściej kupowanym singlem 2007 roku, zaś debiutancki album Leony „Spirit”, wydany na początku listopada 2007 roku, okazał się najczęściej kupowaną płytą w Wielkiej Brytanii oraz Irlandii, plasując się na pierwszej pozycji notowania Billboard 200. W Polsce i w pozostałych europejskich krajach krążek ten ukazał się na początku tego roku i również osiągnął rewelacyjną sprzedaż, potwierdzając wielką muzyczną klasę wokalistki, docenioną nie tylko przez samych fanów, ale również przez ludzi z branży. To właśnie Leona Lewis, podczas ceremonii zakończenia Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, wykonała razem z Jimmym Page'em „Whole Lotta Love” zespołu Led Zeppelin.

Pozostałe wokalistki również przedstawią swoje największe przeboje – zarówno te z ubiegłych lat, jak i najnowsze. Kate Ryan z pewnością przypomni hity ze swojej płyty „Free” – „Voyage, Voyage” oraz „Elle, Elle l’a”, przy których w ostatnie wakacje bawiła się cała Europa. Natalia Kukulska zaśpiewa utwory z nowego albumu „Sexi Flexi”, Tatiana Okupnik z płyty „On My Own”, a Kasia Kowalska z albumu „Antepenultimate”, który niedawno uzyskał w Polsce status Złotej Płyty.
 
Sylwestrowej zabawie towarzyszyć będą liczne atrakcje, przygotowane dla mieszkańców Krakowa i turystów. Na Małym Rynku już od 28 grudnia, od godz. 11 do ostatniego gościa otwarty będzie ekskluzywny namiot, w którym odbywać się będą spotkania z osobistościami, koncerty DJ’ów, kolęd, warsztaty tańca, a sylwestrowych porad udzielać będą słynni styliści, fryzjerzy i makijażyści. Kolejną atrakcją i nowością będzie również wyjątkowe DJ’skie show. Na stronach serwisu Myspace wyłonionych zostanie w drodze konkursu kilku DJ’ów, którzy popiszą się swoimi umiejętnościami w trakcie koncertu. MySpace to miejsce skupiające najciekawszych artystów, ich fanów, ich przyjaciół i przyjaciół ich przyjaciół – to jedyny w swoim rodzaju serwis społecznościowy skupiający się wokół szeroko pojętej rozrywki.  

Kraków zaprasza wszystkich do najgorętszej zabawy roku pod hasłem „Kraków – Miasto Kobiet”! Tego nie można przegapić, to trzeba przeżyć, niczym w filmie Felliniego – w otoczeniu najpiękniejszych kobiet świata! Sylwester na krakowskim Rynku to czas na fantazję, moc żywiołów i wspólne powitanie nadchodzącego roku 2009!

 

LEONA LEWIS

Minęły dwa lata odkąd Leona Lewis została uprzejmie poproszona o zajęcie miejsca na umieszczonym na podłodze znaku „X” i zrobienie swoich pierwszych, niepewnych jeszcze kroków w telewizyjnym programie dla wokalnych talentów. Jej przyprawiający o dreszcz emocji występ oraz niezaprzeczalna klasa natychmiast wyróżniły ją spośród setek tysięcy kandydatów do tytułu gwiazdy, którzy przez poprzednie pięć lat stawali w tym samym miejscu.

Zaledwie dwa tygodnie po emisji programu na żywo, Leona Lewis stała się rodzajem miarki przykładanej do innych uczestników programu, którzy po obu stronach Atlantyku prezentowali swoje umiejętności przed srogim jurorem – Simonem Cowellem. Dzisiaj nazwisko artystki stało się symbolem tego, że telewizyjny konkurs wokalny może być czymś więcej niż tylko rozrywką na sobotni wieczór; nabrało specjalnego znaczenia dla całego przemysłu muzycznego, kształtując nadzieje i marzenia młodych wokalistów pragnących przebić się do kariery, a także pojęcie brytyjskiego twórcy międzynarodowej klasy.
 

Kate Ryan,

Ze sceną ma kontakt, odkąd skończyła 16 lat, jednak na poważnie zajmuje się muzyką od 2000 roku, kiedy to rozpoczęła współpracę z Philem Wildem i Andy Jenseensem - producentem oraz autorem przebojów grupy 2Unlimited. To właśnie oni postanowili zainwestować swój czas w talent, który dostrzegli u wokalistki.
Jej debiutancki album zatytułowany „Différent” miał premierę w 2002 roku. Krążek firmowało tajemnicze wówczas nazwisko: Kate Ryan.
„Naprawdę mam na imię Katrien, ale to trochę dziwacznie brzmi” - wyjaśniła szybko artystka – „Postanowiłam posługiwać się pseudonimem. Powstał z mojego imienia podzielonego na pół i odczytanego po angielsku. Ot, cała tajemnica”. Album „Différent” przyniósł 12 utworów i 3 bonus tracki - francuskojęzyczne wersje trzech piosenek, które w oryginale zostały zaśpiewane po angielsku. Pierwszym singlem z płyty był cover wielkiego przeboju Mylène Farmer. „Bardzo się bałam konfrontacji z wersją oryginalną. We Francji „Désechantée” jest niemal klasycznym utworem, a Mylène jest prawdziwą gwiazdą, rangą można ją porównać do Madonny w USA” - mówiła po premierze Katrien. Wybór „Désechantée” okazał się jednak strzałem w dziesiątkę - we wszystkich krajach, w których singiel został wydany, bił rekordy popularności i szybko stało się jasne, że nowe wykonanie przeboju przyćmiło blask oryginału. Sukces pierwszego singla był jednak przedsmakiem tego, co czekało Kate w kolejnych miesiącach. Nagranie „Libertine” stało się wakacyjnym przebojem roku 2003, podobnie jak „Mon Coeur Résiste Encore” czy „Scream For More”. Płyta „Différent” sprzedała się w ponad milionie egzemplarzy, zaś Kate niemal z dnia na dzień stała się osobą rozpoznawaną w całej Europie. Kiedy latem 2003 roku dziennik „De Morgen” ogłosił listę stu najpopularniejszych twarzy Belgii, okazało się, że piosenkarka zajęła piąte miejsce w rankingu, ustępując jedynie takim sławom jak Jean-Claude Van Damme czy grupa Front 242.
fot._frank_demulder.

 Kasia Kowalska

Urodziła się 13 czerwca 1973 roku. Wychowywała w podwarszawskim Sulejówku, razem z dwoma starszymi od niej braćmi. Muzyka była z nią zawsze, już wtedy, gdy będąc małą dziewczynką wyśpiewała swą pierwszą nagrodę w konkursie piosenki zuchowej; wtedy, gdy zrywała się z zajęć by śpiewać w swych pierwszych amatorskich jeszcze zespołach i wtedy, gdy po lekcjach zamykała się w pokoju i śpiewała na cały głos piosenki swoich ulubionych artystów. Muzyka była w niej od zawsze, to ona wykształciła w niej tak niespotykaną wrażliwość na dźwięki... i to właśnie poprzez nią najlepiej mogła wyrazić swe emocje i uczucia. W latach 90-tych, zanim nagrała swój debiutancki album, śpiewała i nagrywała płyty w przeróżnych zespołach, jak Human, Fatum, Hetman, Piersi czy Talking Pictures. Jednak największy sukces przyniosła jej współpraca z zespołem założonym wspólnie z Robertem Amirianem "Evergreen", kiedy w 1993 roku, podczas koncertu z okazji Dnia Dziecka w warszawskiej "Stodole", została zauważona przez Katarzynę Kanclerz z Universal Music Polska, co w szybkim czasie doprowadziło do podpisania z Kasią kontraktu... i tak się zaczęło...

 Natalia Kukulska

Jedna z najbardziej znanych i cenionych polskich wokalistek o bardzo bogatym dorobku artystycznym. Karierę rozpoczęła już w dzieciństwie, od ponad dziesięciu lat kontynuuje dojrzałą działalność artystyczną, nagrywając płyty i koncertując w całej Polsce i poza jej granicami.Dyskografia artystki obejmuje sześć solowych płyt: Sexi Flexi - 2007 - EMI Music Polska, Natalia Kukulska - 2003 – Universal Music Polska, Tobie - 2001 – Universal Music Polska, Autoportret - 1999 – Universal Music Polska, Puls 1997 – Universal Music Polska, Światło 1996 – Universal Music Polska. Większość z nich osiągnęła status złotej, a nawet platynowej i wielokrotnie platynowej płyty - ich łączna sprzedaż to ponad 500 tysięcy egzemplarzy! To właśnie z nich pochodzą takie przeboje jak min.: Piosenka światłoczuła, Im więcej ciebie tym mniej, Przychodzimy tylko raz, Tyle słońca w całym mieście, Niepotrzebny, Cicho ciepło, Nikt nie będzie żył za ciebie, I wanna know, Sexi Flexi, Pół na pół...
 
 Tatiana Okupnik

Utalentowana wokalistka, autorka tekstów oraz kompozytorka. Karierę muzyczną rozpoczynała w zespole Blue Cafe, z którym zdobyła wiele nagród i ugruntowała swoją pozycję na polskiej scenie muzycznej. W 2006 roku, po rozstaniu z zespołem, wyjechała do USA. Tu pracowała nad solowym projektem wraz z amerykańskimi muzykami i producentami, m.in. znakomitym jazzowym perkusistą - Lennym White’em. Owocem tej współpracy jest album „On my own”, który miał premierę 13 kwietnia 2007 i zyskał status Złotej Płyty.
 
 
 
 


Zdjecie nr 180865
Zdjecie nr 180866
Zdjecie nr 180867
Zdjecie nr 180868
Zdjecie nr 180869
Zdjecie nr 181035

Spodobały Ci się nasze zdjęcia? Kliknij i sprawdź, w jaki sposób możesz kupić licencję na ich wykorzystanie. Jeżeli Twoje zdjęcie zostało umieszczone bez Twojej zgody, napisz do nas na adres usunfoto@dlastudenta.pl a niezwłocznie je usuniemy. W liście podaj odnośnik do imprezy, numer podstrony oraz numer zdjęcia.

Chcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2020 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama