Sztuka
Ogólnopolski Konkurs Malarski im. Wojciecha Fangora

Ogólnopolski Konkurs Malarski im. Wojciecha Fangora

  • 2019-10-17, , godzina 18:00, do 2019-11-10
  • Galerii Sztuki BWA, aleja Marszałka Józefa Piłsudskiego 38 , Olsztyn

Opis

Galeria BWA w Olsztynie wraz z Wydziałem Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku prezentuje najnowsze prace malarskie laureatów II Ogólnopolskiego Studenckiego Konkursu Malarskiego imienia Wojciecha Fangora.

Konkurs skierowany jest do studentów malarstwa na akademiach i uniwersytetach w całej Polsce. W drugiej edycji wzięło udział ponad dwieście osób, z których zostało wyłonionych szesnastu finalistów. Jesteśmy przekonani, że sam fakt znalezienia się w gronie finalistów jest dużym wyróżnieniem i kluczem do artystycznego sukcesu, czego dowodem jest niewątpliwie wystawa prezentowana w olsztyńskiej Galerii BWA. Z myślą o tej wystawie młodzi artyści przygotowali zestaw nowych prac malarskich.

Paulina Grosz urodzona w 1996 roku, studentka IV roku Wydziału Malarstwa ASP w Gdańsku w pracowni prof. Jarosława Baucia.  Brała udział m. in. w wystawie zbiorowej Malary w Gdańskiej Galerii Miejskiej, wystawie wieńczącej rezydencję w Domu Tadeusza Kantora i Marii Stangret w Hucisku Mario, uwierz mi, że lubię, gdy jest głośnoSpurring Factors w Galerii Kobro w Łodzi oraz wielu innych. Uczestniczka Ogólnopolskiego Triennale Malarstwa Studenckiego BWA w Rzeszowie oraz II Przeglądu Sztuki Współczesnej w Galerii Szyb Wilson w Katowicach, nagrodzona Grand Prix w Ogólnopolskim Konkursie Malarskim im. Wojciecha Fangora.

Magdalena Sadłowska urodzona w 1993 roku w Lublinie. Mieszka i pracuje w Gdańsku. Realizuje swoje prace z wykorzystaniem różnych mediów: malarstwo, rysunek, obiekt i instalacja. W 2018 roku obroniła dyplom w pracowni prof. Jarosława Baucia na Wydziale Malarstwa ASP w Gdańsku w 2018 r. Pracownik naukowo-dydaktyczny w Instytucie Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej. Od 2016r. rezydentka w Kolonii Artystów - Dolne Miasto w Gdańsku. Otrzymała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2017/2018 r. Brała udział w licznych wystawach i przeglądach sztuki m.in. wystawa indywidualna Ćwiczka-ćwicząca Kolonia Artystów – Dolne Miasto w Gdańsku, Galeria Duży Pokój w Warszawie; Triennale Rysunku, BWA Wrocław; Gdańskie Biennale Sztuki, Gdańska Galeria Miejska, Młode Wilki 18, Galeria TRAFO w Szczecinie. W 2018 r. otrzymała nagroda Dziekana Wydziału Malarstwa w Ogólnopolskim Konkursie Malarstwa im. Wojciecha Fangora.

Konrad Żukowski urodzony w 1995 roku w Kętrzynie. Mieszka i pracuje w Krakowie. Zajmuje się malarstwem, tworzeniem obiektów oraz video. W swoich pracach zajmuje się obrazowaniem pomysłów z wyobraźni. Głównym tematem jego prac są ludzkie ciała i motywy zaczerpnięte z popkultury oraz zwierzęta. Tegoroczny dyplomant pracowni prof. Andrzeja Bednarczyka. Studiował na University of Applied Arts w Wiedniu. Brał udział
w wielu wystawach i prezentacjach sztuki m.in. Jak zapomnieć, Kraków; Serce człowieka, Warszawa; Najlepsze dyplomy, Gdańsk; Na głowie sombrero a w kieszeni zero, Kraków; The Eglaf show, Wiedeń; Festiwal Filmów Nowomedialnych, Gdynia. Finalista Artystycznej Podróży Hestii oraz konkursu Fundacji Grey House.

Ostatnio dodane
Konkurs Fotograficzny Głębia Spojrzenia
Zbliża się 11. edycja Studenckiego Konkursu Fotograficznego "Głębia Spojrzenia"

Podziel się ze światem swoimi fotografiami i wygraj wyjątkowe nagrody.

Popularne
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce

Nowa fontanna we Wrocławiu to największa i najdroższa tego typu inwestycja w Polsce.

Depeszowcy kontra depesze
Depeszowcy kontra depesze

Tutaj każdy chce mieć swój dekalog. Każdy depesz, względnie depeszowiec wiesza go potem na ścianie, obok mnóstwa tłustych, cudownie odbijających światło, wycałowanych i w

Lord of the Dance w Polsce!
Lord of the Dance w Polsce!

Dynamiczne i barwne widowisko Michael’a Flatley’a jest już legendą, która bezustannie oczarowuje widzów na całym świecie, wprawiając w zachwyt bogatą oprawą sceniczną i fascynując ekspresją ruchu.