Sztuka
"Przejście" Izydor Borys

"Przejście" Izydor Borys

  • 2017-12-14, do 2018-01-21
  • BWA Galeria Sztuki, Piłsudskiego 38, Olsztyn

Opis

Wystawa Izydora Borysa "Przejście"

W mojej pracy wymiennie stosuję dwie techniki ceramiczne. Pracuję w glinie papierowej oraz w tradycyjnym „szamocie”. Zastosowany materiał ma ogromny wpływ na stronę formalną moich prac. Rzeźby wykonane z gliny papierowej charakteryzują się ażurową i delikatną formą. Rzeźby szamotowe charakteryzują się bardziej zwartą formą, chociaż i tutaj poszukuję nowych rozwiązań formalnych. Za pomocą różnych zabiegów staram się obalać mit o niemożliwości tworzenia z szamotu form lekkich i odmaterializowanych. W moich rzeźbach ceramicznych najważniejszą rolę pełni forma, kolor jest jedynie jej dopełnieniem.

"Przejście" to tytuł, który jest oczywiście przenośnią i prowokacją do głębszych rozważań nad różnymi jego aspektami w kontekście moich prac - Izydor Borys

Izydor Borys – urodzony 19 listopada 1965 roku w Reszlu. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni-Orłowie. Głównym obszarem jego twórczych działań jest rzeźba tworzona w tworzywie ceramicznym. Ma na swoim koncie również realizacje monumentalne. Jest autorem pomnika Św. Jana Pawła II dla polskiej parafii w Copiaque, Nowy York oraz kompozycji rzeźbiarskiej pt. „Żurawie” dla Portu lotniczego w Szymanach, 2015 r.
W 2016 roku otrzymał honorową odznakę „Zasłużony dla Kultury Polskiej” nadaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Nagrodę Prezydenta Olsztyna w dziedzinie kultury - za całokształt pracy twórczej w dziedzinie plastyki.

Wernisaż wystawy odbędzie się 14.12.17 r. o godz. 18:00

Mapa

Ostatnio dodane
Light.Move.Festival.
Instalacje Light.Move.Festival. podbijają Polskę

Mocnym punktem festiwalu są instalacje świetlne.

Sacrum Profanum 2018
Znamy program 16. edycji festiwalu Sacrum Profanum

Dni 11-17 września będą świętem niepodległej muzyki!

Kupony i kody rabatowe