Spektakle, przedstawienia
plakatc8d9ead9818cd71137272555bb08855d.jpg

B-Idol Autor sztuki: Dorota Czupkiewicz Kassjanowicz

Ocena:

Opis spektaklu

„B-idol” to spektakl dyplomowy studentów III roku Studium im. Aleksandra Sewruka w Olsztynie, przygotowywany pod kierunkiem wybitnego kompozytora Jerzego Satanowskiego. W zamyśle twórców przedstawienie ma być pastiszem popularnych programów telewizyjnych, które stwarzają, formatują i multiplikują nowe gwiazdy w fabryczce polskiego „szołbiznesu”, wg schematu: piosenka – ocena, piosenka – jurorski „bon mocik” i dalej: następny, następna.

Oś dramaturgiczną „B-idola” wyznacza zderzenie dwóch światów: świata jurorów i świata uczestników programu – niedoświadczonych, często naiwnych ludzi, zżeranych przez stres i dyktat jak najlepszej prezentacji, połączony z wiarą w czystość zasad „na rynku talentów”. Ciało jurorskie stanowi negatyw tych oczekiwań – jest groteskowe, ogarnięte egocentryzmem, żeby nie powiedzieć narcyzmem, wciąż tylko siebie stawia w centrum wydarzeń, traktując wykonawców instrumentalnie i mocno kapryśnie.

Spektakl Czupkiewicz Kassjanowicz i Satanowskiego jest podróżą do wnętrza własnego „ja”, które ulegając wstępnej indoktrynacji, mirażom wielkości, omamom pustej sławy, zdobywa się na odważną i niewzruszoną świadomość, że aby istnieć jako artysta, jako twórca prawdziwy, należy zawsze, w każdych okolicznościach pozostawać sobą. To podstawowy warunek autentycznej sztuki. „Jestem na tak”, „jestem na nie”, „nominacje”, „etapy” „kwalifikacje” są wyłącznie zwodniczymi zaklęciami, którym ulegają „pięciominutowe gwiazdki”.

Zdjęcia ze spektaklu

Najciekawsze zdjęcia ze spektaklu B-Idol (Teatr im. S. Jaracza, Olsztyn).

B-Idol (1)

Plakat

Obsada i twórcy spektaklu

Twórcy spektaklu: reżyseria, muzyka, scenografia. Lista aktorów, pełna obsada, spektaklu B-Idol (Teatr im. S. Jaracza, Olsztyn).

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na B-Idol.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl B-Idol (Teatr im. S. Jaracza, Olsztyn).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem B-Idol (Teatr im. S. Jaracza, Olsztyn).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu B-Idol (Teatr im. S. Jaracza, Olsztyn).
Ostatnio czytane
Spektakl Once TM Roma
Spektakl "Once" powraca na scenę Teatru Muzycznego Roma

W rolach głównych Monika Rygasiewicz i Paweł Mielewczyk.

Piloci - musical online
Przebojowy musical "Piloci" można już zobaczyć online

Jeden z największych hitów Teatru Muzycznego Roma do zobaczenia na VOD.

O nich się mówi
Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.