Spektakle, przedstawienia

Opis spektaklu

Mały bar, w którym spotykamy przypadkowych gości. Ludzi, którzy przyszli tutaj zapomnieć, jednak wspomnienia pod wpływem impulsów odżywają. Wracają sytuacje z przeszłości, wspomnienia dawnych, lepszych czasów... Właśnie o tym zaśpiewają bohaterowie spektaklu „Goodbye Alabama”. Niczym „żywe duchy” przeniosą się do miejsc i czasów, w których było inaczej, lepiej. Kiedy żyli pełnią życia – głośno i intensywnie, z buteleczką procentów w jednym ręku, drugą obejmując ukochaną/ukochanego.

Kompozytor Kurt Weill, który pod wrażeniem poezji Brechta (społecznie zaangażowanego buntownika) podjął z nim współpracę, był prekursorem idei nowej formuły teatru muzycznego. Naczelną jego cechą miała być prostota i komunikatywność. Z pieśniami i balladami zamiast tradycyjnych arii, z rytmami jazzu i nowoczesnych tańców: tanga czy fokstro­ta ze współczesnymi, zwykłymi ludźmi zamiast kostiu­mowych kukieł. Najsłynniejsze dzieło duetu Brecht/Weill to „Opera za trzy grosze” z nieśmiertelnymi na całym świecie songami jak choćby „Ballada o Mackiem Majcherze”. Muzyka Kurta Weilla tak doskonale współgra z tekstami Brechta, że trudno dziś sobie wyobrazić istnienie jednego bez drugiego.

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Goodbye Alabama.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Goodbye Alabama (Teatr im. S. Jaracza, Olsztyn).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Goodbye Alabama (Teatr im. S. Jaracza, Olsztyn).

Obsada i twórcy spektaklu

Aktualnie nie posiadamy informacji o twórcach i obsadzie spektaklu Goodbye Alabama (Teatr im. S. Jaracza, Olsztyn).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Goodbye Alabama (Teatr im. S. Jaracza, Olsztyn).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Goodbye Alabama (Teatr im. S. Jaracza, Olsztyn).
Ostatnio czytane
Spektakl Once TM Roma
Spektakl "Once" powraca na scenę Teatru Muzycznego Roma

W rolach głównych Monika Rygasiewicz i Paweł Mielewczyk.

Piloci - musical online
Przebojowy musical "Piloci" można już zobaczyć online

Jeden z największych hitów Teatru Muzycznego Roma do zobaczenia na VOD.

O nich się mówi
Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.