Spektakle, przedstawienia
Arka76e18bf6fc0f9d92b4ee3f5baf0dbfa0.jpg

Na arce o ósmej Autor sztuki: Ulrich Hub

Ocena:

Opis spektaklu

Pełna humoru opowieść o wystawionej na próbę przyjaźni, trzech zabawnych pingwinów, zamieszkujących Arktykę, gdzie okiem sięgnąć, widać tylko śnieg i lód, a „czasem jeszcze wiatr zagwiżdże".

Pewnego dnia, Gołąb - boski posłaniec - przynosi wiadomość. Stwórca jest niezadowolony z waśni jakie panują zarówno w świecie ludzi, jak i zwierząt. Aby stworzyć świat od nowa postanawia zesłać na Ziemię wielki deszcz, który zatopi wszystko. Przetrwać ma tylko Arka Noego, ale jest na niej miejsce tylko dla dwóch osobników z każdego gatunku - a przyjaciół jest trzech! Dwa pingwiny stają przed trudnym dylematem: czy być posłusznymi Bogu, ratować siebie i pozostawić trzeciego przyjaciela, skazując go na niechybną śmierć? A może spróbować przechytrzyć boskiego posłańca i przemycić przyjaciela na pokład Arki?

Rozważania na temat Boga, jego nieomylności i wszechwiedzy, Ulrich Hub - autor sztuki wkłada w usta, a raczej „dzioby” tak dziwacznych zwierząt, jak pingwiny. Bo chyba "pomieszało się trochę Bogu skoro stworzył ptaki zalatujące rybą, które nie potrafią latać, chociaż posiadają skrzydła”.

Ponadczasowa, starotestamentowa tematyka, poważne dylematy religijne, pytana o istnienie Boga i sens wiary, boskie miłosierdzie, to wszystko mieści się w tej pozornie naiwnej historii. Bo jaki jest Bóg? "Przyjazny. Mądry. Duży. I bardzo, bardzo potężny"? Dlaczego postanawia unicestwić wszystko, co stworzył? Czy Bóg może być omylny? I czy na pewno istnieje, skoro nie można go zobaczyć? To bardzo poważne pytania, które często padają z ust dzieci. Autor wie, że nie ma na nie prostych odpowiedzi. On tylko „oswaja” młodych widzów z nierozwiązywalnymi problemami ludzkości, a że czyni to z humorem i wdziękiem, to owo oswajanie jest naprawdę skuteczne i atrakcyjne.

Autor dramatu „Na Arce o ósmej”- Ulrich Hub, za sztukę tę został nagrodzony dwukrotnie. W 2006 r. otrzymał nagrodę za najlepsze słuchowisko dla najmłodszych, a w 2008 r. nagrodę literacką za twórczość dla dzieci – Kinderliteraturpreis.

Obsada i twórcy spektaklu

Twórcy spektaklu: reżyseria, scenografia. Lista aktorów, pełna obsada, spektaklu Na arce o ósmej (Olsztyński Teatr Lalek, Olsztyn).

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Na arce o ósmej.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Na arce o ósmej (Olsztyński Teatr Lalek, Olsztyn).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Na arce o ósmej (Olsztyński Teatr Lalek, Olsztyn).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Na arce o ósmej (Olsztyński Teatr Lalek, Olsztyn).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Na arce o ósmej (Olsztyński Teatr Lalek, Olsztyn).
Ostatnio czytane
Znamy program Dolnośląskiego Festiwalu Teatrów Improwizacji DOLi

Główną ideą tegorocznej edycji festiwalu DOLI jest zbliżenie improwizacji do jej teatralnych korzeni.

Las - Psychoteatr
Las - recenzja pscychomonodramatu

Oceniamy muzyczny monodram Angeliki Pytel z "Psychoteatru".

O nich się mówi
Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.