Spektakle, przedstawienia

Opis spektaklu

Jak mówi reżyser - Julia Wernio, spektakl nie będzie opierał się na zwyczajnym odegraniu piosenek. Zostaną one umieszczone w świecie żartu, dowcipu, ale też nieszczęść, ludzkich wad i wypadków. Czarno-biała scenografia, imitująca ekran starego telewizora, ma przypomnieć klimat minionej epoki. Pomimo szarego tła, realizatorzy spektaklu chcą przedstawić świat bajkowy i... bardziej bajkowy. Udowodnić, że rzeczywistość wcale nie jest taka smutna. 

Za stronę muzyczną spektaklu odpowiada Piotr Salaber, kompozytor, pianista, wokalista i dyrygent. Spośród szerokiej gamy prezentowanych utworów każdy miłośnik twórczości Przybory i Wasowskiego, znajdzie coś dla siebie Bowiem podczas spektaklu usłyszeć będzie można 32 piosenki. Dodatkowym atutem, jest fakt, że utwory Kabaretu Starszych Panów odgrywane będą na żywo. 

Aktorzy nie ukrywają, że próba zmierzenia się z legendą Kabaretu Starszych Panów będzie dla nich wyzwaniem. Jednak, jak zapowiadają, w spektaklu „nie ma cienia naśladownictwa". Spodziewać się, więc można nowych aranżacji, aczkolwiek utrzymanych w konwencji Kabaretu.

„Starsi Panowie Dwaj" to pierwszy spektakl odgrywany po remoncie Dużej Sceny, w którym  wykorzystana zostanie nowa chluba olsztyńskiego teatru- scena obrotowa.  

Jako że „Piosenka jest dobra na wszystko", a zwłaszcza na sylwestrową noc, miłośnicy teatru mają okazję przywitać Nowy Rok wraz z Kabaretem Starszych Panów. Olsztyński teatr przygotował sylwestrową niespodziankę- 31 grudnia odbędzie się druga premiera. Ten szczególny spektakl uwieńczą noworoczne życzenia przy symbolicznej lampce szampana.
 
Zobacz również:
Natalia Ulatowska: Świat Według Kabaretu Starszych Panów>>

Obsada i twórcy spektaklu

Twórcy spektaklu: scenografia. Lista aktorów, pełna obsada, spektaklu Starsi panowie dwaj (Teatr im. S. Jaracza, Olsztyn).

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Starsi panowie dwaj.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Starsi panowie dwaj (Teatr im. S. Jaracza, Olsztyn).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Starsi panowie dwaj (Teatr im. S. Jaracza, Olsztyn).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Starsi panowie dwaj (Teatr im. S. Jaracza, Olsztyn).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Starsi panowie dwaj (Teatr im. S. Jaracza, Olsztyn).
Ostatnio czytane
Beata Śliwińska
Beata Śliwińska o aktorstwie w dobie koronawirusa [WYWIAD]

Aktorka opowiedziała nam o życiu w czasie kwarantanny, treningach domowych i powrocie do normalności.

PandemiJa - spektakl 2020
PandemiJa - recenzja spektaklu dyplomowego

Kilka słów o dyplomie studentów IV roku wydziału aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie filii w Białymstoku.

O nich się mówi
Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.