Spektakle, przedstawienia

Opis spektaklu

Bertolt Brecht napisał ten dramat w reakcji na narodziny nazizmu - ideologicznego snu o potędze i przeczuciu jego katastrofalnych następstw. Olsztyńska realizacja komedii społecznej, w reżyserii Giovanny'ego Castellanosa, rezygnuje z historycznego i politycznego kontekstu na rzecz sportretowania współczesnego polskiego społeczeństwa.

Oto bowiem podczas tytułowego wesela dochodzi do konfrontacji reprezentantów różnych warstw społecznych, tworzących zmetaforyzowane panoptikum ludzkich osobowości. Spodziewaną atmosferę zabawy i szczególnej odświętności, przesłaniają ujawniające się coraz wyraźniej animozje między biesiadnikami. Weselny świat toczy się wedle koniunkturalnie pojętej maskarady i przybiera groteskowy kształt słabo kamuflowanych zawiści, agresji, egoizmu i resentymentów. Młodej parze również daleko do niewinności - wesele jest wyrachowanym aktem nowożeńców, wynikającym z idealnie odczytanych reguł gry, jakie panują w świecie. Taki, a nie inny zestaw biesiadników to pełen premedytacji przejaw interesowności, obliczony na perspektywiczne zyski, ponieważ obecność nienawidzących się ludzi może przynieść korzyści. Symbolicznym znakiem krachu trwałych i czystych relacji między ludźmi są meble, które w trakcie wesela ulegają stopniowemu zniszczeniu i zmieniają biesiadny dom w beznadziejne pobojowisko.

Obsada i twórcy spektaklu

Twórcy spektaklu Wesele u drobnomieszczan (Teatr im. S. Jaracza, Olsztyn): reżyseria, scenografia.

Twórcy spektaklu

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Wesele u drobnomieszczan.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Wesele u drobnomieszczan (Teatr im. S. Jaracza, Olsztyn).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Wesele u drobnomieszczan (Teatr im. S. Jaracza, Olsztyn).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Wesele u drobnomieszczan (Teatr im. S. Jaracza, Olsztyn).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Wesele u drobnomieszczan (Teatr im. S. Jaracza, Olsztyn).
Ostatnio czytane
Beata Śliwińska
Beata Śliwińska o aktorstwie w dobie koronawirusa [WYWIAD]

Aktorka opowiedziała nam o życiu w czasie kwarantanny, treningach domowych i powrocie do normalności.

PandemiJa - spektakl 2020
PandemiJa - recenzja spektaklu dyplomowego

Kilka słów o dyplomie studentów IV roku wydziału aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie filii w Białymstoku.

O nich się mówi
Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.