Wydarzenie juwenaliowe
Juwenalia Olsztyńskie Kortowiada 2017: Hatowiada

Juwenalia Olsztyńskie Kortowiada 2017: Hatowiada

  • 2017-05-20
  • Olsztyn

Galerie zdjęć - zdjęcia

Zdjęć w galerii 30.

Opis

Turnieje hatowe są bardzo popularną formą turnieju Ultimate Frisbee. Polegają na tym, że na turniej nie są rejestrowane zorganizowane drużyny/kluby, lecz gracze sami zgłaszają chęć uczestnictwa i przyjeżdżają na turniej indywidualnie.
Organizatorzy takiego turnieju tworzą drużyny spośród zgłoszonych zawodników w sposób losowy, z „kapelusza”, tuż przed rozpoczęciem turnieju (hat – z ang. kapelusz – stąd nazwa i forma turnieju).
Jednakże, aby poziom gry na turnieju hatowym był wyrównany, drużyny formułuje się najczęściej na podstawie informacji zebranej podczas rejestracji każdego uczestnika. Chodzi tu przede wszystkim o umiejętności, doświadczenie czy poziom sprawności każdego gracza, które krótko opisuje się podczas wypełniania formularza zgłoszeniowego.
W turniejach tego typu biorą udział gracze zarówno klasy światowej jak i początkujący, co daje każdemu możliwość podniesienia swoich umiejętności grając z najlepszymi w jednej drużynie. Dodatkowo, forma takiego turnieju sprzyja nawiązywaniu nowych znajomości, oraz szerzeniu najważniejszej idei Ultimate - ducha gry, tzw. „Spirit Of The Game”.

UWM / Klub Sportowy „Ultimate Frisbee Olsztyn” / Szczupaki Olsztyn / Partisans po raz trzeci zaprasza na swoje podwórko, do krainy hulającego bezrobocia, leśnych partyzantów i pruskich bab. Lasy i jeziora wkomponowane w tkankę miejską Olsztyna stwarzają nieograniczone możliwość rekreacji i spędzania czasu blisko natury. To tutaj co roku odbywają się największe Juwenalia w Polsce, w trakcie których przez Kortowo przewija się nawet 100 000 osób. Jak co roku w ramach Kortowiady, mamy możliwość promocji Ultimate . W sobotę rozpocznie się dwudniowy turniej w formule HAT, która stwarza warunki do integracji, zawierania nowych znajomości, dzielenia się swoimi doświadczeniami i umiejętnościami. Na stadionie w centrum kampusu uniwersyteckiego rozgrywane będą mecze na dwóch trawiastych boiskach, do tego trybuny pełne kibiców, gorący doping i owacje na stojąco. Dużo zabawy, dużo uśmiechu, Spirit of the Game w najlepszym wydaniu. 

Nazwy drużyn nawiązujące do miejsko-wiejskiego folkloru, pozwolą Wam poznać to miasto od podszewki i zgłębić jego tajemnice.

Fot: Zdjęcie wykonane przez Media Team Kortowiady 2017

Mapa

Ostatnio dodane
Lufkapark
Lubelska rozkręca Juwenalia w całej Polsce

Studenci wszystkich uczelni łączcie się w zabawie w Lufkaparku.

Plakat wydarzenia
Kortowiada 2018: już niedługo startuje turniej gier komputerowych Olsztyn

Finały Korto Games 2018 rozpoczną się 17 maja.

Kupony i kody rabatowe