Wydarzenie juwenaliowe
Juwenalia Olsztyńskie Kortowiada 2017: Hatowiada

Juwenalia Olsztyńskie Kortowiada 2017: Hatowiada

  • 2017-05-20
  • Olsztyn

Galerie zdjęć - zdjęcia

Zdjęć w galerii 30.

Opis

Turnieje hatowe są bardzo popularną formą turnieju Ultimate Frisbee. Polegają na tym, że na turniej nie są rejestrowane zorganizowane drużyny/kluby, lecz gracze sami zgłaszają chęć uczestnictwa i przyjeżdżają na turniej indywidualnie.
Organizatorzy takiego turnieju tworzą drużyny spośród zgłoszonych zawodników w sposób losowy, z „kapelusza”, tuż przed rozpoczęciem turnieju (hat – z ang. kapelusz – stąd nazwa i forma turnieju).
Jednakże, aby poziom gry na turnieju hatowym był wyrównany, drużyny formułuje się najczęściej na podstawie informacji zebranej podczas rejestracji każdego uczestnika. Chodzi tu przede wszystkim o umiejętności, doświadczenie czy poziom sprawności każdego gracza, które krótko opisuje się podczas wypełniania formularza zgłoszeniowego.
W turniejach tego typu biorą udział gracze zarówno klasy światowej jak i początkujący, co daje każdemu możliwość podniesienia swoich umiejętności grając z najlepszymi w jednej drużynie. Dodatkowo, forma takiego turnieju sprzyja nawiązywaniu nowych znajomości, oraz szerzeniu najważniejszej idei Ultimate - ducha gry, tzw. „Spirit Of The Game”.

UWM / Klub Sportowy „Ultimate Frisbee Olsztyn” / Szczupaki Olsztyn / Partisans po raz trzeci zaprasza na swoje podwórko, do krainy hulającego bezrobocia, leśnych partyzantów i pruskich bab. Lasy i jeziora wkomponowane w tkankę miejską Olsztyna stwarzają nieograniczone możliwość rekreacji i spędzania czasu blisko natury. To tutaj co roku odbywają się największe Juwenalia w Polsce, w trakcie których przez Kortowo przewija się nawet 100 000 osób. Jak co roku w ramach Kortowiady, mamy możliwość promocji Ultimate . W sobotę rozpocznie się dwudniowy turniej w formule HAT, która stwarza warunki do integracji, zawierania nowych znajomości, dzielenia się swoimi doświadczeniami i umiejętnościami. Na stadionie w centrum kampusu uniwersyteckiego rozgrywane będą mecze na dwóch trawiastych boiskach, do tego trybuny pełne kibiców, gorący doping i owacje na stojąco. Dużo zabawy, dużo uśmiechu, Spirit of the Game w najlepszym wydaniu. 

Nazwy drużyn nawiązujące do miejsko-wiejskiego folkloru, pozwolą Wam poznać to miasto od podszewki i zgłębić jego tajemnice.

Fot: Zdjęcie wykonane przez Media Team Kortowiady 2017

Mapa

Ostatnio dodane
Kortowiada 2020 - dzień 1. juwenaliów online w Olsztynie Olsztyn

Olsztyńskie juwenalia mówią "nie" koronawirusowi!

Kortowiada 2020 - koszulka już w sprzedaży! Olsztyn

Koszulka Kortowiada 2020 nie tylko wygląda świetnie, ale też będzie uprawniać do zniżki na bilety na wydarzenia towarzyszące.

Popularne
Konkurs na Juwenaliowe Zdjęcie Roku!
Konkurs na Juwenaliowe Zdjęcie Roku!

Wiemy kto wygrał konkurs na Juwenaliowe Zdjęcie Roku, lecz wszytskim wam należą się wielkie podziękowania!

Pstryknij fotkę, zgarnij laptopa!
Pstryknij fotkę, zgarnij laptopa!

„Największym problemem amatorów jest to, że nie mają oni żadnego powodu, by zrobić zdjęcie” – powiedział fotografik Terence Donovan. Portal dlaStudenta.pl drugi rok z rzędu chce wszelakim amatorom dać do ręki taki powód!

Juwenalia 2011! U nas juz od dziś
Juwenalia 2011! U nas juz od dziś

Już w maju czeka na Was mnóstwo zabawy! Będziemy imprezować na koncertach, balangach, klubowych, domowych i pod gołą chmurką! Wszystko oczywiście za sprawą Juwenaliów.