Koncert
Union of Rock - nowe foty

Union of Rock - nowe foty

  • 2006-07-15, do 2006-07-16
  • Węgorzewo, Olsztyn

Galerie zdjęć - zdjęcia

Zdjęć w galerii 478.

Wystąpili

Opis

Jeden z najważniejszych festiwali rockowych w naszym kraju – Union of Rock w Węgorzewie odbędzie się w tym roku w dniach 13-15 lipca. I chociaż nazwa Union of Rock pojawiła się dopiero rok temu, to historia festiwalu sięga początku lat dziewięćdziesiątych. Przez szereg lat do miasta na Węgorapa przyjeżdżały najważniejsze polskie zespoły rockowe, między innymi Sweet Noise, Hey, Pidżama Porno, Wilki, TSA, Chylinska, Moonlight i wiele innych.

Na ten rok już zapowiedziane są następujące zespoły: Ira, Myslovitz, Strachy na Lachy, Cool Kids Of Death, Acid Drinkers, Róże Europy, Proletaryat, Negatyw, eM, Pustki, Olaf Deriglasoff, Underground, The Calog, Hariasen, K2, Kookaburra oraz Raz-Dwa-Trzy. Ciągle trwają rozmowy z zagranicznymi twórcami. Na swoich faworytów możecie głosować na oficjalnej stronie festiwalu. Wśród podanych przez organizatorów twórców prowadzą Soulfly i Mogwai od czasu do czasu zmieniając się na pozycji lidera.

Od początków festiwalu jego nierozłączną częścią jest konkurs, gdzie młode zespoły mają szansę się pokazać, a najlepszy uzyskać pewne profity. W dotychczasowych konkursach wygrywały m.in.: Sweet Noise, Coma, Contra, czy Kombajn Do Zbierania Kur Po Wioskach.W tym roku w puli nagród jest 15 tysięcy złotych (10 tysięcy za pierwsze miejsce), zestaw perkusyjny (Tama Superstar), gitara (Ibanez), efekty gitarowe (Ibanez) i struny (Elixir). W zeszłym roku w konkursie brało udział 450 zespołów.

Konkurs składa się z 3 etapów. W pierwszym 17 regionalnych rozgłośni radiowych przyjmuje zgłoszenia. Na razie zgłosiło się około 10 do 15 zespołów w każdej rozgłośni. Termin zgłoszeń upływa 21 kwietnia. Następnie każda rozgłośnia wybiera 5 zespołów. W drugim etapie organizatorzy wybierają 10 zespołów, które zagrają na festiwalu. Tam poznajemy ostatecznego zwycięzcę.

Dyrektorem artystycznym festiwalu jest Paweł Kostrzewa z Radiowej Trójki, a wśród jury zasiadają także: Artur Rojek (Myslovitz), Piotr Klatt (Róże Europy), Piotr Welc (onet.pl), Marek Koter (Radio Olsztyn). Wśród oficjalnych patronów festiwalu znalazł się dlaStudenta.pl.

Najnowsza kolekcja zdjęć :) !!!


Info: www.rock.wegorzewo.pl oraz od organizatorów.

Premiery muzyczne
Zapowiedzi muzyczne
Ostatnio dodane
Zatrzymanie muzyka zespołu Kult. Grozi mu do 10 lat więzienia [WIDEO]

Policja ujawnia proceder z wyłudzaniem odszkodowań za pozorne wypadki w USA.

Popularne