Spektakle, przedstawienia

Opis spektaklu

W Teatrze Jaracza w Olsztynie ruszyły próby do spektaklu „Matki/Błagalnice. Koncert Śmierci” Einara Schleefa według Eurypidesa i Ajschylosa. Reżyserem spektaklu jest Łukasz Chotkowski, muzykę na chóry i taśmę skomponuje Joanna Halszka Sokołowska, za scenografię odpowiedzialna jest Karolina Sulich.

Tezeusz był jednym z największych mitycznych herosów antycznej Grecji. Twórcy pokazują Tezeusza z innej strony, jako człowieka uwikłanego, który pozwala nadużywać się najbliższym mu kobietom: matce, żonie. Tezeusz, jest reprezentantem społeczeństwa, które żyje życiem nieprawdziwym. Nie ma odwagi żyć po swojemu.
Musi umrzeć, by odzyskać siebie. Śmierć jest w spektaklu wybawieniem, zmianą optyki postrzegania rzeczywistości. Los Tezeusza, antyczny świat, śmierć, konflikty społeczne są dla twórców polem do OSOBISTEJ wypowiedzi na temat konfrontacji człowieka z indywidualnymi i zbiorowymi lękami.

Obsada i twórcy spektaklu

Twórcy spektaklu: reżyseria, muzyka, scenografia. Lista aktorów, pełna obsada, spektaklu Matki / Błagalnice (Teatr im. S. Jaracza, Olsztyn).

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Matki / Błagalnice.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Matki / Błagalnice (Teatr im. S. Jaracza, Olsztyn).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Matki / Błagalnice (Teatr im. S. Jaracza, Olsztyn).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Matki / Błagalnice (Teatr im. S. Jaracza, Olsztyn).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Matki / Błagalnice (Teatr im. S. Jaracza, Olsztyn).
Ostatnio czytane
Spektakl Once TM Roma
Spektakl "Once" powraca na scenę Teatru Muzycznego Roma

W rolach głównych Monika Rygasiewicz i Paweł Mielewczyk.

Piloci - musical online
Przebojowy musical "Piloci" można już zobaczyć online

Jeden z największych hitów Teatru Muzycznego Roma do zobaczenia na VOD.

O nich się mówi
Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.